USA: Dzięki badaniom DNA udało się zidentyfikować ofiarę zabójstwa sprzed 45 lat

Świat
USA: Dzięki badaniom DNA udało się zidentyfikować ofiarę zabójstwa sprzed 45 lat
Massachusetts State Police
Patricia Ann Tucker została zamordowana w wieku 28 lat

Amerykańskie służby poinformowały, że dzięki badaniom DNA udało się zidentyfikować kobietę, którą w 1978 roku znaleziono martwą w stanie Massachusetts. Media określiły ją jako "Granby Girl" - od nazwy miejscowości, gdzie odkryto jej zwłoki. Dziś wiemy, że była to 28-letnia Patricia Ann Tucker.

Patricia Ann Tucker, wówczas 28-letnia, przez dziesięciolecia była znana jako "Granby Girl" od nazwy małego miasteczka, w którym znaleziono jej ciało. Kobieta została zastrzelona w stanie Massachusetts w 1978 roku i pochowana w bezimiennym grobie.

 

Dzięki materiałowi DNA od syna kobiety, który w momencie śmierci matki miał pięć lat - udało się zidentyfikować ofiarę zabójstwa sprzed 45 lat.

 

"Dziękuję, że nigdy z niej nie zrezygnowaliście" - napisał w oświadczeniu syn kobiety Matthew Dale. "Przynajmniej teraz, po latach, mam kilka odpowiedzi. To dużo do przetworzenia, ale mam nadzieję, że zamknięcie jest już blisko" - dodał.

"Granby Girl" znaleziono zastrzeloną w lesie

Ciało Patricii Ann Tucker zostało znalezione ukryte pod liśćmi na leśnej drodze w miejscowości Granby 15 listopada 1978 roku. Śmierć kobiety uznano za zabójstwo.

 

ZOBACZ: USA: Tragedia na koncercie raperki. Nie żyją dwie osoby

 

Sekcja zwłok wykazała, że ofiara zmarła około czerwca 1978 roku i że miała od 19 do 27 lat. Jej tożsamość przez lata pozostawała tajemnicą. - To postępy w kryminalistyce, a w szczególności w kryminalistycznej genealogii genetycznej, dostarczyły nadziei na identyfikację ofiary - powiedział pierwszy zastępca prokuratora okręgowego Northwestern Steven Gagne.

 

Około dwóch lat temu śledczy uzyskali profil DNA zamordowanej. To pozwoliło odnaleźć kobietę mieszkającą w Maryland, która prawdopodobnie była z nią spokrewniona. Krewna powiedziała policji, że jej ciotka zaginęła w latach 70. i podała policji dane dwóch synów kobiety. Jeden z nich, Matthew Dale potwierdził, że ofiara to jego matka, Patricia Tucker, która zaginęła w 1978 roku. Porównanie DNA mężczyzny z DNA kobiety dało 100 proc. zgodności w teście rodzic-dziecko.

 

Kto zabił Patricię Ann Tucker?

- Chociaż satysfakcjonujące jest ustalenie, kim naprawdę była "Granby Girl", śledztwo nie zakończy się, dopóki nie znajdziemy jej zabójcy - powiedział zastępca prokuratura Steven Gagne.

 

ZOBACZ: USA: Tragiczny finał harcerskiej wędrówki. Nie żyje kobieta przygnieciona przez drzewo

 

Śledczy przekazali, że zamordowana przed śmiercią była żoną Geralda Colemana. Ten nigdy nie zgłosił jej zaginięcia. W 1995 roku mężczyzna został skazany pod zarzutem gwałtu i napaści. Zmarł w więzieniu w 1996 roku.

 

Policja uważa, że Coleman mógł być "osobą zainteresowaną" morderstwem swojej żony. - Nie mamy jeszcze formalnie prawdopodobnego powodu, by oskarżyć kogokolwiek o morderstwo Patricii - zaznaczył Gagne. - Mamy nadzieję, że dzisiejsza konferencja prasowa przyniesie dodatkowe tropy, które pomogą posunąć śledztwo dalej i ostatecznie zidentyfikować mordercę - dodał.

msm/dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie