Hanna Gill-Piątek: Jarosław Kaczyński to znany szuler

Polska
Hanna Gill-Piątek: Jarosław Kaczyński to znany szuler
Polsat News
Hanna Gill-Piątek

- Może dojść do sytuacji, w której będziemy mieli rozdrobnioną, ale wygraną opozycję po wyborach, a misja tworzenia rządu przypadnie Jarosławowi Kaczyńskiemu. On wtedy ma w ręku wszystkie karty - mówił w "Graffiti" Hanna Gill-Piątek. Mówiąc o scenariuszach powyborczych, lidera PiS nazwała "znanym szulerem".

Posłanka komentowała swoje odejście z partii Szymona Hołowni. - Polska 2050 zaczęła skręcać w prawo, taki sojusz ludowo-konserwatywny z PSL-em. Ja natomiast nie ukrywała nigdy, że jestem za tym, żeby opozycja wygrała wybory bezpiecznie, w jednym bloku, o ile nie w jednej liście, formule większej, która pozwoli nam zwyciężyć z Jarosławem Kaczyńskim - stwierdziła.

 

- Zbliżenie z ludowcami oznacza, że w Polsce tworzy się taki dość radykalnie konserwatywny, a właściwie ludowo-konserwatywny blok po prawej stronie opozycji demokratycznej. (...) Moim zdaniem wystarczająco szeroki nie jest, żeby pokonać Jarosława Kaczyńskiego i Zjednoczoną Prawicę - dodała.

 

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński: To będą wybory o niepodległość Polski

 

- Może dojść do sytuacji, w której będziemy mieli rozdrobnioną, ale wygraną opozycję po wyborach, a misja tworzenia rządu przypadnie Jarosławowi Kaczyńskiemu. On wtedy ma w ręku wszystkie karty. Może rozgrywać jak chce, a wiemy, że to jest znany szuler i na pewno nadużyje tego - mówiła dalej.

Kontrowersyjny projekt ws. aborcji

We wtorek wieczorem Sejm zajmie się obywatelskim projektem zmian prawa aborcyjnego, który firmuje Kaja Godek. Pierwotnie posłowie mieli zająć się propozycją 8 marca, w Dzień Kobiet, ale w poniedziałek zmieniono harmonogram obrad.

 

WIDEO: Hanna Gill-Piątek w "Graffiti"

 

 

Ustawa zakłada "wzmocnienie ochrony życia dzieci w prenatalnym stadium ich rozwoju", co autorzy rozumieją jako np. wprowadzenie zakazu publicznego propagowania działań dotyczących możliwości przerywania ciąży.

 

- To jest projekt obywatelski, trzeba go rozpatrywać. (...) Ten projekt mówi o tym, że nawet mówić o tym temacie nie wolno. Oczywiście jest kuriozalny, szkodliwy. Powinien być wyrzucony do kosza i dobrze, że zostanie wyrzucony do kosza. Chociaż myślę, że część PiS-u zagłosuje jednak inaczej - wskazała Gill-Piątek.

Protest w Sejmie. Gill-Piątek: To jest do załatwienia natychmiast

W Sejmie trwa protest osób z niepełnosprawnościami. Zapowiadają, że będą okupować sejmowy korytarz tak długo, aż posłowie zajmą się propozycją nowej renty. - Walczymy, aby Sejm na tym posiedzeniu procedował projekt o rencie socjalnej - zadeklarowała Iwona Hartwich, posłanka KO.

 

ZOBACZ: "Dzień opamiętania dla władzy". Tusk i Hartwich z projektem ustawy o rentach socjalnych

 

- Chyba wszyscy widzimy, że to jest do załatwienia natychmiast. Likwidacja pułapki rentowej, odblokowanie możliwości pracy w momencie, kiedy jest zasiłek pielęgnacyjny - podkreśliła Hanna Gill-Piątek.

 

Wcześniejsze odcinki programu "Graffiti" możesz zobaczyć tutaj.

jk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie