Nie żyje Linda Kasabian. Członkini sekty Charlesa Mansona miała 73 lata

Świat
Nie żyje Linda Kasabian. Członkini sekty Charlesa Mansona miała 73 lata
East News/Associated Press
Linda Kasabian była głównym świadkiem ws. masakry w domu Romana Polańskiego

W wieku 73 lat zmarła członkini sekty Charlesa Mansona, Linda Kasabian. Kobieta była na miejscu brutalnej masakry w domu Romana Polańskiego, jednak nie uczestniczyła w niej bezpośrednio. Później była głównym świadkiem w sądowym procesie przeciwko członkom grupy.

Linda Kasabian zmarła 21 stycznia w szpitalu w Tacoma w stanie Waszyngton, a jej ciało zostało poddane kremacji - poinformował we wtorek portal TMZ. 

 

Przyczyna jej śmierci nie została ujawniona. Z aktu zgonu, do którego dotarły amerykańskie media, wynika, że kobieta zmieniła nazwisko na "Chiochios", aby chronić swoją tożsamość i ukryć dawną przynależność do słynnej sekty.

 

 

Linda Kasabian brała udział w morderczym szaleństwie wyznawców Mansona podczas "dwóch dni chaosu" w sierpniu 1969 roku, w wyniku których zginęło siedem osób.

Masakra w domu Romana Polańskiego

Do pierwszego ataku doszło 8 sierpnia 1969 roku w willi Romana Polańskiego w Beverly Hills w Los Angeles. Członkowie grupy Mansona zamordowali wtedy będącą w zaawansowanej ciąży żonę polskiego reżysera Sharon Tate, jego przyjaciół Abigail Folger, Wojciecha Frykowskiego, Jaya Sebringa oraz nastoletniego znajomego dozorcy, Stevena Parenta.

 

ZOBACZ: Niemcy. 23-latka chciała upozorować swoją śmierć. Zabiła sobowtórkę

 

Linda Kasabian była na miejscu brutalnej masakry, jednak nie brała bezpośredniego udziału w morderstwach. Stała wtedy przed domem Polańskiego na czatach.

 

- Usłyszałam przeraźliwe krzyki. Zaczęłam biec w stronę domu. Chciałam ich powstrzymać. Wiedziałam że oni ich zabijają. Chciałam ich powstrzymać! (...) Przez drzwi wybiegł mężczyzna (Wojciech Frykowski - red.) i stanął na podjeździe. Całą twarz miał we krwi. Popatrzyłam na niego przez chwilę i pomyślałam: Boże, przepraszam! Boże, powstrzymaj ich! W tym samym momencie mężczyzna przewrócił się na ziemię. Wtedy Watson (jeden z ważniejszych członków grupy - red.)) skoczył na niego z nożem i zadźgał go na śmierć - zeznawała później.

Zeznania w zamian za wolność

Następnej nocy grupa Charlesa Mansona postanowiła zamordować małżeństwo przedsiębiorców Leno i Rosemary LaBianca. Linda Kasabian miała wtedy pełnić podobną rolę jak w przypadku masakry w wilii Polańskiego. 

 

ZOBACZ: USA. Masakra piłą mechaniczną. Kobieta zabiła swoich rodziców

 

Po aresztowaniu i postawieniu przed sądem Charlesa Mansona i członków jego kultu na początku lat 70. Kasabian zaproponowano immunitet w zamian za zeznawanie przeciwko oskarżonym.

 

Kobieta zgodziła się na to. To głównie dzięki jej relacjom skazano lidera grupy Charlesa Mansona oraz trzy inne osoby: Texa Watsona, Patricię Krenwinkel i Susan Atkins.

dk/ sgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie