Marcin Oleksy: Będąc "koparkowym", można zdobywać nagrody za najlepszą bramkę na świecie

Polska
Marcin Oleksy: Będąc "koparkowym", można zdobywać nagrody za najlepszą bramkę na świecie
Polsat News
Marcin Oleksy

- Poczułem, że muszę to zrobić i strzeliłem - powiedział w Polsat News Marcin Oleksy, laureat FIFA Puskás Award za najlepszą bramkę roku. - Wiedziałem, że to ładny gol - przekazał. - Podoba mi się moje życie, jestem szczęśliwy. To super, że będąc koparkowym, można zdobywać takie nagrody - dodał.

- To ważna bramka dla społeczności amp futbolu. Wraz z chłopakami z Warty Poznań zapracowaliśmy na tego gola - powiedział Marcin Oleksy. - Prawie wszyscy brali udział w tej akcji - dodał.

 

Piłkarz przyznał, że jest zmęczony podróżą i galą. - Teraz odpoczywam, ale już w poniedziałek wracam do pracy -  wyjaśnił.

 

- Marzenia się spełniają. Jestem dowodem tego, że nie ma rzeczy nie możliwych - stwierdził Oleksy. - Motywujące są wszystkie słowa, które otrzymałem. Jestem ambasadorem amp futbolu - poinformował. 

FIFA Puskás Award. Marcin Oleksy z nagrodą za najlepszą bramkę roku

Strzelec najlepszej bramki na świecie przyznał, że wypadek był trudnym momentem w jego życiu. - Na początku czułem żal, pytałem siebie dlaczego wydarzył się ten wypadek, dlaczego amputowano mi nogę. Miałem przed sobą wiele wyzwań - przekazał. - Na szczęście, miałem ludzi obok siebie, którzy mnie dźwignęli - powiedział.

 

WIDEO: Marcin Oleksy: Będąc koparkowym, można zdobywać nagrody za najlepszą bramkę na świecie

 

 

- Dzięki tej bramce, amp futbol będzie coraz szerzej pokazywany - stwierdził piłkarz. - Na razie jest siedem klubów w Polsce. Ja sam o piłce dla osób z niepełnosprawnościami dowiedziałem się kilka lat po wypadku - dodał.

 

ZOBACZ: Argentyna wygrała mundial w Katarze. "To było największe piłkarskie wydarzenie ostatnich lat"

 

Marcin Oleksy pokonał w finale konkursu FIFA Puskás Award Francuza Dimitriego Payeta i Brazylijczyka Richarlisona. Oleksy jest pierwszym Polakiem wyróżnionym tą prestiżową nagrodą. Wynik ogłoszono 27 lutego podczas ceremonii w Paryżu.

 

mbl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie