FIFA Puskás Award. Marcin Oleksy: Radość, duma, że się idzie przed tyloma gwiazdami

Świat
FIFA Puskás Award. Marcin Oleksy: Radość, duma, że się idzie przed tyloma gwiazdami
Polsat News

- Udało się zostawić w tyle Payeta i Richarlisona, Mbappe - także jest Marcin Oleksy - podsumował swoje osiągnięcie zdobywca nagrody Ferenca Puskasa, po przylocie do Warszawy. Oleksy podkreślił, że jest bardzo dumny ze swojego osiągnięcia, które jest wyróżnieniem nie tylko dla niego, ale i całego świata amp futbolu.

Marcin Oleksy po przylocie do Warszawy opowiedział dziennikarzom o chwili, w której dowiedział się, że nagroda trafi w jego ręce. - Czułem trochę strach, jak to będzie. Schowałem głowę na dół w pierwszej chwili, wziąłem dwa głębokie wdechy, żeby łezka nie poleciała - opowiadał na lotnisku Chopina. 

 

- Radość, duma, że się idzie przed tyloma gwiazdami - opisywał emocje, które mu towarzyszą. 

 

Oleksy odniósł się do swojej przyszłości. - Siądę w domu i będę się zastanawiał, co zrobić, bo nie chciałbym też wszystkiego rzucić, swoich obowiązków. Muszę wszystko pogodzić, żebym mógł wrócić normalnie do treningów i do pracy - powiedział. 

 

Oleksy dodał, że wyróżnienie jest nagrodą dla wszystkich, którzy uprawiają tę odmianę piłki nożnej. - Naszą całą wspólną pracę, całego świata amp futbolu pokazałem. To nagroda dla nas wszystkich - podkreślił. 

Pierwszy Polak i zawodnik amp futbolu w historii nagrody

Marcin Oleksy pokonał w finale konkursu Francuza Dimitriego Payeta i Brazylijczyka Richarlisona. Oleksy jest pierwszym Polakiem oraz pierwszym zawodnikiem amp futbolu wyróżnionym tą prestiżową nagrodą.

 

- Ciężko mi było o tym pomarzyć - powiedział Oleksy na gali w sali koncertowej Salle Pleyel w Paryżu. - A teraz odbieram nagrodę za najładniejszą bramkę na świecie - dodał.

 

 

- Dziękuję całemu środowisku amp futbolu. Dzięki temu możemy się spełniać - przekazał.

Nagroda FIFA Puskás została ustanowiona 20 października 2009 roku

Marcin Oleksy bramkę strzelił w meczu PZU Amp Futbol Ekstraklasa rozegranym między Wartą Poznań a Stalą Rzeszów. 35-latek zdobył w tym meczu dwie bramki, a jego drużyna wygrała 4:0.

 

Polak jest piłkarzem z niepełnosprawnością. Przed laty stracił w wypadku jedną nogę.

 

 

Nagroda FIFA Puskás została ustanowiona 20 października 2009 roku przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA).

 

Wyróżnienie jest przyznawane mężczyźnie lub kobiecie, za zdobycie najpiękniejszej bramki w minionym roku kalendarzowym.

 

ZOBACZ: FIFA Puskas Award. Polak Marcin Oleksy zdobył jedną z najpiękniejszych bramek minionego roku

 

Nagrodę nazwano na cześć Ferenca Puskása, napastnika Realu Madryt oraz członka utytułowanej węgierskiej reprezentacji z lat 50. i 60.

 

Piłkarz jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych napastników europejskiej piłki nożnej. Puskás zdobył 999 bramek w 533 meczach klubowych i 89 bramek dla drużyny narodowej w 85 meczach.

 

ap/map / polsatnews.pl / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie