Rybnik: Mieszkania dla uchodźców z Ukrainy. Miasto wyremontuje pustostany

Polska
Rybnik: Mieszkania dla uchodźców z Ukrainy. Miasto wyremontuje pustostany
Polsat News
W Rybniku wyremontowanych zostanie 40 pustostanów

Blisko cztery miliony złotych zostanie przeznaczone na remont 40 pustostanów w Rybniku - powiadomił portal Dziennik Zachodni. W mieszkaniach po remoncie zamieszkają uchodźcy z Ukrainy.

Według Agnieszki Skupień, rzeczniczki Urzędu Miasta w Rybniku celem projektu jest zwiększenie ilości dostępnych w mieście mieszkań, które "umożliwią lub ułatwią rozpoczęcie lub rozwijanie procesu usamodzielniania ekonomicznego, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania obywateli Ukrainy w Polsce".  


Zgodnie z zapowiedzią rzeczniczki, miasto na ten cel pozyskało 3,9 mln zł z funduszy unijnych. Dofinansowanie ma pokryć całość kosztów, co oznacza, że miasto nie będzie musiało finansować projektu.  

Rybnik: Plany remontu pustostanów wzbudziły dyskusje

Portal zauważył, że informacja o remoncie mieszkań wywołała dyskusje wśród mieszkańców miasta. Jak wskazywali, m.in. można byłoby wyremontować mieszkania socjalne, które są "w dość kiepskim stanie".  

Argumenty mieszkańców odpiera rzeczniczka urzędu, która przyznaje, że mieszkania będą zajmowane przez uchodźców z Ukrainy tymczasowo. Później będą mogli z nich skorzystać rybniczanie.  

anw / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie