Małopolskie. 57-latek jechał pod prąd tunelem na Zakopiance. Był pijany

Polska
Małopolskie. 57-latek jechał pod prąd tunelem na Zakopiance. Był pijany
YouTube/GDDKiA
Kierowca, który jechał pod prąd, był pijany

- 57-latek, który jechał pod prąd tunelem na Zakopiance miał 2,5 promila - przekazał rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. - Po spowodowaniu kolizji z urządzeniami technicznymi został zatrzymany - przekazał. Policjant dodał, że z powodu tego zachowania, trasa była zamknięta przez półtorej godziny.

- W sobotę po godz. 21:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o samochodzie marki BMW, który jechał pod prąd w tunelu na Zakopiance - powiedział Polsat News rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. - Jak się okazało, 57-latek z powiatu krakowskiego jechał w stronę stolicy Tatr odebrać kogoś z rodziny - dodał.

 

- Swoim niebezpiecznym zachowaniem wzbudzał popłoch wśród pozostałych kierowców - przekazał rzecznik. - W tunelu jakakolwiek kolizja może mieć tragiczne skutki - wyjaśnił.

Mężczyzna miał 2,5 promila w wydychanym powietrzu

Jak przekazał policjant, 57-latek po spowodowaniu kolizji z urządzeniami technicznymi, został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

 

Nagranie z przejazdu zamieściła w internecie GDDKiA. "Jak NIE JEŹDZIĆ w tunelu. Kolejny kierowca jechał pod prąd na S7 Naprawa - Skomielna Biała" - podpisano wideo.

 

 

- Po zbadaniu alkomatem, okazało się, że mężczyzna miał 2,5 promila w wydychanym powietrzu - przekazał rzecznik. - 57-latek został przekazany rodzinie. Kiedy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany - dodał.

 

ZOBACZ: Świętokrzyskie: Wypadek w Zalesiu. Nie żyje 16-latka. Trzech nastolatków w stanie ciężkim

 

Prokurator zdecyduje o zarzutach dla 57-latka. Poza zarzutem jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie może być postawiony zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

 

mbl/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie