Wrocław: Straciła blisko 750 tysięcy złotych. Pieniądze oddała "policjantowi"

Polska
Wrocław: Straciła blisko 750 tysięcy złotych. Pieniądze oddała "policjantowi"
Polsat News
61-latka straciła niemal milion złotych

Metoda stara, ale skuteczna. Kobieta z Wrocławia padła ofiarą fałszywego policjanta. 61-latka straciła blisko 750 tysięcy złotych, bo uwierzyła, że pieniądze na jej koncie są zagrożone i przelała je na konto oszusta.

Przedstawił się tak, jak na specjalnych policyjnych spotach ostrzegających przed oszustami. Męski głos był przekonujący, stanowczy i opiekuńczy.

 

- Powiedział, że jest zagrożenie włamania na moje konto. W wiadomości tekstowej podano mi numer, pod który mam przelać pieniądze - mówi reporterowi "Wydarzeń" oszukana 61-latka.

 

W czasie wielu rozmów fałszywy policjant zapewniał, że chodzi o specjalną akcję wymierzoną w oszustów bankowych. Padły deklaracje, że po udanym przedsięwzięciu przelane pieniądze wrócą na konto.

 

WIDEO: 61-latka z Wrocławia straciła niemal milion złotych

 

Wrocław: Straciła blisko milion złotych

Łączna suma strat poniesionych przez 61-latkę to blisko 750 tysięcy złotych. Ponadto ktoś, posługując się jej danymi osobowymi, zaciągnął dwa kredyty. Dług zatem dobił do niemal miliona.

 

- Działanie tego pana w stosunku do mnie było bardzo opiekuńcze. Pytał, czy nie czuję się obserwowana - relacjonowała kobieta.

 

To standardowy sposób działania. Oszuści zrobią wszystko, by zdobyć zaufanie ofiary i ostatecznie ją okraść.

 

Mimo powtarzanych od lat ostrzeżeń i apeli, ofiar wciąż nie brakuje. Policja prosi, by takie przypadki zgłaszać pod numer 112. Skradzione pieniądze rzadko udaje się odzyskać.

ac/ sgo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie