Fundacja Idylla chce pomóc dzieciom z różnych środowisk

Polska
Fundacja Idylla chce pomóc dzieciom z różnych środowisk
Fundacja Idylla
Dzieci z wyróżnionymi pracami - Mikołaj (6 lat), Oliver (10 lat) i Victoria (8 lat)

Fundacja Idylla rozpoczęła kampanię Kids For The Future & Peace. Międzynarodowa akcja skierowana jest do dzieci zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Celem kampanii jest dotarcie do społeczeństw - w tym do światowych decydentów - z przekazem, że nikt i nic nie ma prawa ograniczać lub odbierać dzieciom ich praw do wymarzonej przyszłości.

 

- Przyglądałam się z niedowierzaniem, podobnie jak cały świat temu, co nastąpiło w Ukrainie - wspomina Maretha Żurakowska, inicjatorka akcji.

 

- Dzieci nie potrafią same zawalczyć o siebie, ale ich kolorowe prace mają szansę przemówić do serc i umysłów dorosłych dużo mocniej niż tysiące słów - zauważa Aleksandra Wawrowska, prezes Fundacji Idylla.

 

Zaproszenia dla pierwszych dam

Fundacja złożyła na ręce przedstawicielstw pierwszych dam - Agaty Kornhauser-Dudy, Jill Biden oraz Ołeny Zełenskiej zaproszenia do objęcia patronatem honorowym Kampanii Kids For The Future & Peace i towarzyszących jej działań.

 

"Organizatorom zależy na dotarciu z informacją o projekcie do każdego zakątka ziemi: do dzieci jako autorów prac malarskich i ich rodziców; do organizacji opiekujących się dziećmi, tj. domów dziecka, szkół, świetlic, a także domów kultury czy kółek plastycznych. Połączmy siły i pokażmy nieograniczoną niczym moc głosu dzieci!" - czytamy na facebookowej grupie Kampanii.

 

Do konkursu plastycznego przystąpić może każde dziecko w trzech grupach wiekowych: wczesnodziecięcym (2-7 lat), wczesnoszkolnym (7-12 lat) oraz w wieku szkolnym (12-17 lat). 

red/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie