Harvey Weinstein skazany na 16 lat więzienia za gwałt

Kultura
Harvey Weinstein skazany na 16 lat więzienia za gwałt
Flicrk/Thomas Hawk (CC BY-NC 2.0)
Harvey Weinstein skazany na 16 lat więzienia

Harvey Weinstein został skazany przez sąd w Los Angeles na 16 lat więzienia za gwałt - poinformowała agencja AFP. To kolejny wyrok za przestępstwo seksualne dla byłego producenta filmowego.

Harvey Weinstein został uznany za winnego gwałtu na kobiecie w pokoju hotelowym w Beverly Hills. Do zdarzenia doszło 10 lat temu. Weinstein został skazany na 16 lat więzienia. Wyrok wydał sąd w Los Angeles - podaje agencja AFP. 

Były producent filmowy odsiaduje obecnie wyrok 23 lat więzienia. W 2020 roku został skazany również za przestępstwa seksualne wobec dwóch kobiet - swojej asystentki i aktorki. 

Harvey Weinstein skazany. To laureat Oscara

Pierwsze oskarżenia o przestępstwa seksualne pojawiły się w 2017 roku, kiedy to kilka aktorek publicznie przyznało, że były molestowane przez Weinsteina. W następstwie kolejnych oskarżeń został on zwolniony z firmy "The Weinstein Company". 

 

ZOBACZ: Japonia. Policja zatrzymała grupę podglądającą nagie kobiety. Mieli dopuścić się gwałtu i pedofilii

 

Ujawnienie się pierwszych ofiar Weinsteina zapoczątkowało ruch #MeToo. Temat molestowania seksualnego został nagłośniony. Kolejne osoby na całym z czasem przyznawały się do tego, że w przeszłości padały ofiarami przestępstw seksualnych. 

 

Harvey Weinstein urodził się w 1952 roku w Stanach Zjednoczonych. Był producentem filmowym. W 1998 roku został nagrodzony Oscarem w kategorii najlepszy film za "Zakochanego Szekspira".

dsk/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie