Śląskie: 55-latek zmarł w radiowozie. Został zatrzymany za agresywne zachowanie

Polska
Śląskie: 55-latek zmarł w radiowozie. Został zatrzymany za agresywne zachowanie
Polsat News
Mieszkaniec Knurowa zmarł w radiowozie

Policjanci z Knurowa zatrzymali mężczyznę, który zachowywał się agresywnie, stwarzając zagrożenie dla siebie i najbliższych. Agresor miał 0,7 promila alkoholu we krwi. W czasie transportu radiowozem 55-latek zmarł.

W nocy z niedzieli na poniedziałek funkcjonariusze zostali wezwani do agresywnie zachowującego się mieszkańca Knurowa. 

 

Policję zawiadomiła rodzina mężczyzny. Miał on stwarzać zagrożenie dla siebie, swojego ojca i siostry, dlatego mundurowi zakuli go w kajdanki i zawieźli na komisariat. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał 0,7 promila alkoholu we krwi.

 

ZOBACZ: USA. Ukradł policyjny radiowóz. Rozbił się na torach kolejowych


- Sporządzono dokumentację i zdecydowano o przewiezieniu na badania do szpitala. To normalne procedury przed osadzeniem w policyjnym areszcie - tłumaczy podinsp. Marek Słomski z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. 

Śmierć w radiowozie

Do szpitala mieszkaniec Knurowa był transportowany volkswagenem transporterem. Został umieszczony w zakratowanej części przeznaczonej dla osób zatrzymanych.


- O godz. 4.50, podczas dojazdu do szpitala, na autostradzie A1, funkcjonariusz dozorujący zauważył, że 55-latek osunął się. Mundurowi natychmiast zatrzymali radiowóz, powiadomili dyżurnego komisariatu i rozpoczęli akcję reanimacyjną - informuje podinsp. Marek Słomski. 

 

ZOBACZ: Kłobuck. Cofający tir uderzył w słup. Kable spadły na radiowóz policji


Dalszą reanimację prowadzili ratownicy medyczni, jednak nie udało się uratować 55-latka. 


Na miejsce wezwano prokuratora i ekipę dochodzeniową. Jak podaje policja, wkrótce zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która ma wskazać, co było przyczyną śmierci mężczyzny.

adn/dk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie