Boliwia: Skazaniec próbował uciec z więzienia w przebraniu owcy

Świat
Boliwia: Skazaniec próbował uciec z więzienia w przebraniu owcy
Facebook/Juan Carlos Limpias
Więzień przebrał się za owcę

José Luis Callisaya Diaz odsiaduje wyrok 15 lat pozbawienia wolności za zabójstwo. Mężczyzna, nie chcąc oglądać świata zza krat, wymyślił niecodzienny sposób na ucieczkę z więzienia. Aby zmylić strażników przebrał się za... owcę. Został jednak złapany na gorącym uczynku.

35-letni Boliwijczyk przebywał w więzieniu o zaostrzonym rygorze Chonchocoro w La Paz. Pomysłowy więzień wpadł na pomysł, że może uciec z zakładu karnego, przebierając się za zwierzę. Mężczyzna o pseudonimie El Araña, czyli pająk, postanowił udawać owcę. 

 

ZOBACZ: USA: Po 28 latach Lamar Johnson opuścił więzienie. Skazano go niesłusznie

 

Na początku lutego udało mu się wydostać poza więzienne mury. Następnie zaczął się czołgać po pobliskiej łące w kurtce z owczej wełny. Liczył na to, że w nocy i przy niesprzyjającej, deszczowej pogodzie zmyli strażników. Ci nie dali się jednak zwieść. Gdy zauważyli, że Diaza nie ma w celi, zaczęli go szukać. Dostrzegli uciekiniera w trawie i nie dali sobie wmówić, że jest on owieczką.

Przebrał się za owcę. Próbował uciec z więzienia

Mężczyzna musiał wrócić do celi. Za próbę ucieczki poniesie prawne i dyscyplinarne konsekwencje. 

 

ZOBACZ: Szkocja. Transseksualny gwałciciel uważa, że jest kobietą. Żona: Chce trafić do więzienia dla kobiet

 

"Informujemy ludność Boliwii, że funkcjonariusze policji z ochrony więziennej w Ośrodku Penitencjarnym San Pedro de Chonchocoro, zapobiegli ucieczce więźnia Jose Luisa Callisaya Diaza (pseudonim El Araña), który korzystając z niesprzyjającej pogody próbował uciec przez jedną ze ścian zewnętrznego obwodu więzienia" - poinformował na Facebooku Juan Carlos Limpias, Krajowy Dyrektor Reżimu Penitencjarnego.

 

 

Chonchocoro, znane również jako więzienie San Pedro, to największy zakład karny w La Paz, stolicy Boliwii. 

adn/dk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie