Nie żyje Raquel Welch. Aktorka z filmu "Trzej Muszkieterowie" miała 82 lata

Świat
Nie żyje Raquel Welch. Aktorka z filmu "Trzej Muszkieterowie" miała 82 lata
Backgrid/East News
Raquel Welch

W wieku 82 lat zmarła amerykańska aktorka Raquel Welch, znana m.in. z filmu "Trzej muszkieterowie" - poinformował w środę jej menadżer Steve Sauer. Gwiazda Hollywood odeszła 15 lutego rankiem, "po krótkiej chorobie".

Raquel Welch urodziła się 5 września 1940 roku w Chicago jako Jo Raquel Tejada i była najstarszym z trojga dzieci małżeństwa Armanda Carlosa Tejady i Josephine Sarah Hall. Dorastała w Kalifornii, gdzie brała udział w licznych konkursach piękności. Następnie pracowała jako prezenterka pogody. 

Symbol seksu

Początkowo jako aktorka grała w mało znanych produkcjach, a międzynarodową sławę przyniosła jej rola dziewczyny z Amazonii ubranej w skąpe bikini ze zwierzęcej skóry, którą zagrała w 1966 roku w filmie "Milion lat przed naszą erą".

 

ZOBACZ: Nie żyje Piotr Waśko. Były poseł na Sejm RP i burmistrz Wielenia zmarł w wieku 61 lat

 

W latach 60. i 70. Welch stała się symbolu seksu w miejsce Marylin Monroe, która zmarła w 1962 roku. W 1995 roku Welch została uznana przez magazyn "Empire" za jedną ze 100 najseksowniejszych gwiazd w historii kina i zajęła trzecie miejsce na liście 100 najseksowniejszych gwiazd XX wieku na liście "Playboya".

Złoty Glob za rolę w filmie "Trzej Muszkieterowie"

W 1974 roku Welch zdobyła Złoty Glob dla najlepszej aktorki za film "Trzej Muszkieterowie", w którym zagrała Konstancję de Bonacieux. 

 

W swojej ponad pięćdziesięcioletniej karierze Welch wystąpił w ponad 30 filmach i 50 programach telewizyjnych.

 

Welch miała dwoje dzieci - syna Damona Welcha i córkę Latanne "Tahnee" Welch, która jest również aktorką.

pgo/CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie