USA. John Kirby: Joe Biden chce osobiście podziękować prezydentowi Andrzejowi Dudzie i Polakom

Świat
USA. John Kirby: Joe Biden chce osobiście podziękować prezydentowi Andrzejowi Dudzie i Polakom
PAP/EPA/YURI GRIPAS
Prezydent USA Joe Biden

Polska jest zagorzałym sojusznikiem, niesamowicie wspiera Ukrainę i jest hojnym gospodarzem nie tylko dla amerykańskich żołnierzy, ale milionów ukraińskich uchodźców - mówił podczas konferencji prasowej rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby. Podkreślił, że prezydent Joe Biden przyleci do Polski, bo "chce osobiście podziękować prezydentowi Andrzejowi Dudzie i Polakom".

Tłumacząc motywy wizyty prezydenta USA Kirby powiedział, że "Polacy boksują w cięższej wadze". - Polska jest zagorzałym sojusznikiem, niesamowicie wspiera Ukrainę i jest hojnym gospodarzem nie tylko dla amerykańskich żołnierzy, ale milionów ukraińskich uchodźców, którzy uciekli tam szukając bezpieczeństwa - stwierdził podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. 

 

- Prezydent USA Joe Biden poleci do Polski, bo chce osobiście podziękować prezydentowi Andrzejowi Dudzie i Polakom - mówił. 

Wizyty Joe Bidena w Polsce

O zaplanowanej na 20-22 lutego wizycie prezydenta USA Joe Bidena w Polsce poinformował w piątek Biały Dom.


- Data nie jest przypadkowa, jest wyprzedzająca rocznice rosyjskiego ataku - tłumaczył w sobotę sekretarz stanu w KPRP Marcin Przydacz w Polsat News.

 

ZOBACZ: Wizyta Joe Bidena w Polsce. Mark Brzezinski zapowiada "duże zgromadzenie"

 

- Nigdy w historii nie zdarzyło się, żeby w ciągu tego samego roku prezydenta USA drugi raz odwiedził Polskę - mówił.

 

- Poza spotkaniem z prezydentem Andrzejem Dudą, Joe Biden też chce ogłosić coś światu z Warszawy. To pokazuje rolę, jaką Polska pełni na świecie. To jest miejsce symboliczne - dodał.

ap/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie