Gdańsk. Zbankrutował salon sukni ślubnych. Panny młode zostały bez kreacji weselnej

Polska
Gdańsk. Zbankrutował salon sukni ślubnych. Panny młode zostały bez kreacji weselnej
Polsat News
Salon sukni ślubnych zbankrutował

Salon sukni ślubnych zbankrutował, a panny młode zostały bez stroju na wesele. Na policję zgłosiło się ponad 30 poszkodowanych kobiet, które chcą odzyskać wpłacone zaliczki. Firma sprzedająca kreacje zalegała również z podatkami, dlatego część weselnych strojów trafiło na licytację zorganizowaną przez Urząd Skarbowy.

Ponad dziewięćdziesiąt sukni ślubnych trafiło na licytację zorganizowaną przez Urząd Skarbowy w Gdańsku. Kreacje to "spadek" po niedawnym bankructwie salonu "Livia". Z pieniędzy z licytacji skarbówka chce pokryć zaległości podatkowe firmy.

 

- Przedmioty te mają różną wartość, od 1700 złotych do 4-5 tysięcy złotych - powiedział Andrzej Nieradko z Urzędu Skarbowego w Gdańsku. - Udało się sprzedać jedną ruchomość za trzy tysiące złotych. Była to cena wywołania - dodał.

 

Na swoje pieniądze czekają też klientki salonu. Właścicielka przez kilka miesięcy przyjmowała od nich zaliczki, ale zamiast sukni ślubnych przyszłe panny młode dostały wiadomość o zamknięciu salonu.

Poszkodowane planują złożenie pozwu zbiorowego

- Zadatek to było dokładnie 2600 złotych - przekazała jedna z poszkodowanych. - Dzień, w którym dowiedziałam się o zamknięciu salonu był ciężki. Trochę łez popłynęło - dodała.

 

Właścicielka tłumaczyła się "sytuacją geopolityczną". Potem kontakt się urwał, lokal po salonie stoi pusty. Klientki zostały z niczym.

 

- Pierwsze zawiadomienia wpłynęły 23 stycznia - przekazał mł. asp. Marek Kobiałko z KMP w Gdańsku. - Gromadzimy w tej sprawie materiał dowodowy - dodał.

 

WIDEO: Zbankrutował salon sukni ślubnych. Panny młode zostały bez weselnej kreacji. Materiał "Wydarzeń"

 

 

Policjanci prowadzą postępowanie pod nadzorem prokuratora pod kątem oszustwa. Przesłuchano także świadków i osoby pokrzywdzone.

 

Służby mają w planach przesłuchać również właścicielkę salonu. Poszkodowane kobiety rozważają złożenie przeciwko niej pozwu zbiorowego.

mbl/dk/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie