Długoterminowa prognoza pogody Polsat News. Nadchodzi zmiana

Świat
Długoterminowa prognoza pogody Polsat News. Nadchodzi zmiana
PAP/Paweł Supernak/Polsat News
Długoterminowa prognoza Polsat News. Nadchodzi zmiana pogody

Początek lutego przyniósł w Polsce ochłodzenie i potężne opady śniegu, zwłaszcza na południu. Jeśli zastanawialiście się, co czeka nas później, prezentujemy długoterminową prognozę pogody Polsat News. Mrozy odejdą wraz z nadejściem połowy miesiąca. Temperatura zacznie stopniowo wzrastać, a po 20 lutego przekroczy 10 st. C.

Pierwsza sobota lutego oznaczała od samego rana kłopoty dla kierowców i miłośników gór. Tatry zostały zamknięte dla turystów. Tatrzański Park Narodowy wprowadził zakaz wstępu na wniosek TOPR, które wprowadziło czwarty stopień zagrożenia lawinowego.

Cyklon Pit nad Polską

Cyklon Pit, który przechodzi nad Polską spowodował znaczne utrudnienia na drogach. IMGW wydał dla Polski ostrzeżenie przed oblodzeniem. Mokra nawierzchnia dróg i chodników może zamarzać po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Więcej TUTAJ

 

Poważne utrudnienia panują na Zakopiance, a kierowcy na trasie Zakopane-Kraków stanęli w długich korkach.

Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałek

W niedzielę również możliwe są opady śniegu, zwłaszcza na południu, ale już nie tak intensywne. Groźnie będzie na południowym wschodzie Polski, gdzie możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne. Najchłodniej na południu od - 5 stopni Celsjusza do 1 na północy.

 

W poniedziałek nad większością Polski pojawi się słońce, pochmurno będzie tylko na Podkarpaciu. Tam też spadnie śnieg. Temperatura od - 5 na wschodzie do nawet 3 st. C na zachodzie.

 

ZOBACZ: Biały Dunajec. Ewakuacja pasażerów z pociągu. Na trakcję kolejową spadła linia wysokiego napięcia

 

We wtorek opadów śniegu mogą spodziewać się mieszkańcy centralnej i południowej Polski, tam pojawią się chmury. Na północy będzie bardziej pogodnie. Temperatura będzie się wahać od - 2 do 2 st. C. 

 

Od środy do czwartku w całej Polsce będzie pogodnie. Do końca przyszłego tygodnia temperatury będą wskazywać od - 2 st. do trzech, czterech st. C.

 

 

Według długoterminowej prognozy pogody mrozy na dobre odejdą wraz z nadejściem połowy miesiąca. Od 15 lutego nastąpi stopniowy wzrost temperatury, w niektórych miejscach kraju słupki rtęci wskażą nawet 7 st. C.

 

Jeszcze cieplnej będzie od 18 lutego, bo miejscami będzie nawet do 10 st. C, a dwa dni później temperatura może jeszcze nieznacznie skoczyć. Dolne granice temperatur w tym okresie będą wahać się od 0 do 4 st. C. 

ap/ml/polsatnews.pl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie