Prognoza pogody. Wydano ostrzeżenia o gołoledzi. Będzie wietrznie i zimno.

Polska
Prognoza pogody. Wydano ostrzeżenia o gołoledzi. Będzie wietrznie i zimno.
Flickr/jóźia/IMGW
Zapowiedziano opady śniegu nad częścią kraju

Pogodę dla Polski kształtuje niż znad Finlandii, który będzie się utrzymywał jeszcze przez pewien czas. Jak przekazał IMGW, nad całym krajem prognozowane są przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Aura wpłynie na warunki na drogach, lokalnie wystąpi gołoledź. Silny wiatr może powodować zawieje śnieżne.

Nad całym krajem będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami. IMGW zapowiedział przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na północnym zachodzie także deszczu i lokalnie marznącego deszczu powodujące gołoledź.

 

Na Podlasiu przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, w Beskidzie Śląskim i Żywieckim o 7 cm, w Sudetach o 10 cm. Temperatura maksymalna od -2 st. C w rejonach podgórskich Karpat do 2 st. C w centrum kraju i 5 st. C na Pomorzu Zachodnim i na wybrzeżu.

 

 

Wiatr prognozowany umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny, do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, na Przedgórzu Sudeckim w porywach do 80 km/h, na Pogórzu Karpackim i w głębi kraju do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wiatr może powodować zawieje śnieżne.

 

"Aktualizacja ostrzeżeń meteorologicznych. W woj. lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim również prognozowane są słabe opady marznącej mżawki lub deszczu powodujące gołoledź" - przekazano w mediach IMGW.

 

 

W nocy temperatura spadnie do minus 3 stopni

Z poniedziałku na wtorek wystąpią miejscami przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Drogi i chodniki mogą być śliskie. W Sudetach przyrost pokrywy śnieżnej o około 8 cm, w Karpatach od 7 cm do 12 cm.

 

Temperatura minimalna od -3 st. C w górach i -1 st. C na wschodzie do 0 st. C w centrum, na południu i zachodzie oraz 3 st. C nad morzem. Wiatr będzie umiarkowany i silny, w porywach w zachodniej części wybrzeża początkowo do 85 km/h na Przedgórzu Sudeckim do 80 km/h, w głębi kraju do 65 km/h, powodujący zawieje śnieżne, północno-zachodni.

 

ZOBACZ: Paulina Sykut-Jeżyna: Uwaga! Zima przypomniała sobie o nas

 

We wtorek wystąpi zachmurzenie duże. Miejscami będzie padać deszcz ze śniegiem, na zachodzie i nad morzem także deszczu. W górach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna od -2 st. C w rejonach podgórskich Karpat do 2 st. C w centrum kraju i 5 st. C na Pomorzu Zachodnim i na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany i dość silny, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

mbl/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie