Wypadek na trasie S8. Porsche uderzyło w ciężarówkę. Nie żyją trzy osoby, w tym działacz PSL

Polska
Wypadek na trasie S8. Porsche uderzyło w ciężarówkę. Nie żyją trzy osoby, w tym działacz PSL
Polsat News
Śmiertelny wypadek na trasie S8

Na trasie S8 w miejscowości Sikory Pawłowięta (woj. podlaskie) doszło do śmiertelnego wypadku. Porsche uderzyło w samochód ciężarowy z naczepą. - Mężczyźni podróżujący osobówką nie przeżyli zdarzenia - powiedział na antenie Polsat News rzecznik podlaskiej policji. Jedną z ofiar jest działacz PSL Tomasz Jakacki.

Do zdarzenia doszło po godz. 5:00 w miejscowości Sikory Pawłowięta około 40 km od Białegostoku. 

 

- W jadącą ciężarówkę uderzyło auto osobowe. Mężczyźni, którzy podróżowali osobówką nie przeżyli zdarzenia. Samochód jest z terenu województwa podlaskiego - powiedział na antenie Polsat News podinsp. Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

 

Policjant poinformował, że do zdarzenia doszło w tym samym miejscu, w którym kilka lat temu miał miejsce tragiczny wypadek autobusu wiozącego maturzystów.

Zginął działacz PSL

Regionalne władze PSL potwierdziły Radiu Białystok, że jedną z ofiar jest 36-letni działacz tej partii, szef struktur ludowców w powiecie łomżyńskim Tomasz Jakacki.

 

- To duża strata dla samorządu i struktur PSL. Rodzinie przekazuję wyrazy współczucia - podał na radiowej antenie prezes PSL w Podlaskiem poseł Stefan Krajewski.

 

ZOBACZ: Szczecin Podjuchy. Wypadek na kolei. Lokomotywa wjechała w skład towarowy

 

WIDEO: Wypadek na trasie S8

 

 

Wypadek na trasie S8. Policja: Kierowca ciężarówki był trzeźwy

- Kierowcy i pasażerowi ciężarówki nic się nie stało. To obywatele Litwy. Kierowca został przebadany na obecność alkoholu. Był trzeźwy - dodał podinsp. Krupa. 

 

 

Nieprzejezdna była trasa S8 w kierunku Białegostoku. Na czas akcji ratunkowej zablokowana była również jezdnia w kierunku Warszawy. Policja wyznaczyła objazdy. 

dsk/dk/ac / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie