Izrael: Kolejny atak w Jerozolimie. Sprawcą 13-latek

Świat
Izrael: Kolejny atak w Jerozolimie. Sprawcą 13-latek
Twitter/IsraelMFA
Napastnik to 13-letni chłopiec

13-letni chłopiec otworzył ogień w pobliżu centrum Jerozolimy i ranił dwie osoby - podaje izraelska policja. Dzień wcześniej w mieście doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęło siedem osób, a dziesięć zostało rannych.

Osoby ranne to 59-letni mężczyzna i jego około 20-letni syn - podają lokalne media. W stanie ciężkim zostali przewiezieni do szpitala.

 

Izraelska policja donosi, że do ataku doszło w okolicy ul. Maalot Ir David. Zgłoszenie wpłynęło o 10:42. Sprawca ataku to 13-letni Palestyńczyk, który został postrzelony przez uzbrojonych świadków zdarzenia. Chłopiec jest mieszkańcem wschodniej Jerozolimy. Policjanci na miejscu zabezpieczyli broń, z której oddał strzały. 

 

 

Rzecznik policji poinformował, że był to kolejny "atak terrorystyczny". 

 

 

Podobnie incydent skomentowało ministerstwo spraw zagranicznych Izraela. "Kolejny atak terrorystyczny w mniej niż 24 godziny" - czytamy. 

 

 

W związku ze wzmożonymi atakami komendant policji w Jerozolimie podjął decyzję o rozmieszczeniu sił antyterrorystycznych w okolicy Jerozolimy, by w razie potrzeby, zareagować szybciej. 

Zamach w Jerozolimie. Siedem ofiar

W piątek miał miejsce inny atak terrorystyczny. Uzbrojony Palestyńczyk otworzył ogień do osób wychodzących z jednej z synagog w Jerozolimie. Wierni brali tam udział w uroczystościach z okazji dnia pamięci o Holokauście.

 

 

Zabitych zostało siedem osób, a siedem zostało rannych. Mężczyzna został zastrzelony przez policję podczas próby ucieczki.

dsk/dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie