Łódź: Wybuch na parkingu. Nie żyje jedna osoba

Polska
Łódź: Wybuch na parkingu. Nie żyje jedna osoba
Polsat News
Łódź: Wybuch na parkingu

W Łodzi na parkingu przy ul. Dąbrowskiego doszło do pożaru, w którym zginęła jedna osoba. - Najprawdopodobniej w tym miejscu doszło do wybuchu butli z gazem - przekazała reporterka Polsat News Nella Krysztofowicz. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Do wybuchu w Łodzi doszło w niedzielę wieczorem na parkingu przy ul. Dąbrowskiego. O zdarzeniu powiadomiona została straż pożarna. Ogień pojawił się na budce ochroniarskiej, w której znajdował się 77-letni mężczyzna. Jego życia nie udało się uratować. 

Z informacji przekazanych przez funkcjonariusza straży pożarnej, który brał udział w akcji, po przyjeździe służb budka ochroniarska była całkowicie zajęta ogniem. Strażakom udało się ugasić pożar, ale wcześniejsze wyciągniecie mężczyzny nie było możliwe. 

 

WIDEO: Wybuch na parkingu w Łodzi

Świadek próbował ratować 77-latka

Przed przyjazdem straży pożarnej 77-latka próbował ratować świadek

- Jeszcze przed wybuchem próbowałem gasić pożar, ale zapaliła się butla z gazem. Butlę z gazem zdążył wyrzucić przed wejście, gasiłem gaśnicami, ale już nie dałem rady butli dogasić. Wybiłem szybę, ale mężczyzna był już nieprzytomny i nie byłem w stanie go wyciągnąć - relacjonował mężczyzna w rozmowie z Polsat News. 

Łódź: Wybuch na parkingu. Sprawą zajmuje się prokuratura

- Najpierw z mieszkania widziałam potężny błysk, potem usłyszałam potworny huk. Myślałam, że to może samochód - powiedziała kobieta, która widziała pożar. 

- Najprawdopodobniej w tym miejscu doszło do wybuchu butli z gazem, ale na razie jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o przyczynach tej ogromnej tragedii - przekazała reporterka Polsat News Nella Krysztofowicz.

 

- Teraz sprawę bada nie tylko prokuratura w Łodzi, ale też biegli z zakresu pożarnictwa. Pojawia się dużo pytań, przede wszystkim, czy taka butla z gazem powinna znajdować się w tego typu budkach ochroniarskich - dodała.  

anw / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie