Kremlowska propaganda o zagładzie Żydów: Europejczycy dokonali Holokaustu pod wodzą Adolfa Hitlera

Świat
Kremlowska propaganda o zagładzie Żydów: Europejczycy dokonali Holokaustu pod wodzą Adolfa Hitlera
Twitter/Anton Heraszczenko
W kremlowskiej telewizji dyskutowano o Holocauście

Kremlowska propaganda zszokowała słowami o zagładzie Żydów. - Europejczycy dokonali Holokaustu pod wodzą Adolfa Hitlera - powiedział jeden z rozmówców w rosyjskiej telewizji. Dodał, że "gdyby nie radzieccy żołnierze, to cywilizowany naród europejski rozwiązałby całkowicie kwestię żydowską".

Fragment programu wyemitowanego w kremlowskiej telewizji opublikował doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko. "To jeden z najgorszych i najbardziej obrzydliwych filmów z rosyjskich programów propagandowych, jakie kiedykolwiek widziałem" - skomentował na Twitterze.

"Mówią, do czego mamy, a do czego nie mamy prawa"

W studiu rosyjskiej telewizji zaproszeni goście po raz kolejny krytykowali jednego z europejskich przywódców. Tym razem odnieśli się do szefa unijnej dyplomacji Josepa Borrella. Mówiąc o jego osobie, nawiązali do Holokaustu.

 

ZOBACZ: Rosja: Władimir Putin odwraca się od Prigożyna. ISW: Gwiazda gaśnie

 

- Pan Borrell zaczyna nam mówić, w imieniu wspólnoty europejskiej, do czego mamy, a do czego nie mamy prawa - mówił propagandysta i ostrzegł, że "każdy Rosjanin lub spadkobierca sowieckiego człowieka, który wygrał II wojnę światową, chce zrobić bardzo niegrzeczną i okrutną rzecz panu Borrellowi". 

 

 

Rosjanin stwierdził, że odsłoni karty. - Sześć milionów Żydów zostało wymordowanych przez Europejczyków pod wodzą Adolfa Hitlera. Eksterminowali Europejczyków! Sześć milionów Żydów - powiedział.

Propagandysta: Są spadkobiercami tych, co dokonali Holokaustu

- Dokonali Holokaustu i wszyscy ci ludzie są spadkobiercami tych, którzy tego dokonali, w tym pana Borrell, który już kiedyś ukrywał się z fiksacjami na temat Rosji - uznał propagandysta.

 

ZOBACZ: Ukraina: Rosjanie okradli szpital w Skadowsku


Dodał, że Rosjanie są "spadkobiercami tych, którzy nie dopuścili do ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej na świecie". - Gdyby nie radzieccy żołnierze, cywilizowany naród europejski rozwiązałby całkowicie kwestię żydowską - stwierdził Rosjanin. - Nigdy nie powinniśmy zapominać, kto spalił, a kto uratował - dodał.

msm/map / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie