Szczecin: Kobieta zginęła w pożarze. Akcję strażaków utrudniły źle zaparkowane auta

Polska
Szczecin: Kobieta zginęła w pożarze. Akcję strażaków utrudniły źle zaparkowane auta
Polsat News
Do pożaru doszło w budynku mieszkalnym

Do pożaru, w którym zginęła kobieta, doszło po północy w jednym z bloków mieszkalnych w Szczecinie. Z budynku ewakuowano około 40 osób - przekazała reporterka Polsat News. Straż pożarna miała trudności z dotarciem na miejsce z powodu niewłaściwie zaparkowanych aut. Mieszkanie szczecinianki całkowicie spłonęło.

Właścicielką mieszkania była kobieta, która nie przeżyła pożaru. Miała około 60 lat - przekazała Anna Nosalska reporterka Polsat News.

 

Ogień pojawił się w mieszkaniu na drugim piętrze około pierwszej w nocy. Większość lokatorów opuściła blok samodzielnie. Jak dodała reporterka, mieszkańcy podtruli się bardzo gęstym dymem, który wydostawał się z płonącego mieszkania.

Dojazd straży pożarnej utrudniały źle zaparkowane auta

- Dla wszystkich lokatorów jest to bardzo stresujące - powiedziała jedna z mieszkanek. - Szczególnie, gdy dzieje się to w nocy i człowiek nic nie wie - uściśliła.

 

Lokatorzy mówią, że musieli długo czekać na przyjazd straży pożarnej. Ogień rozprzestrzeniał się na elewację i korytarz. Uszkodzenia sięgały kolejnej kondygnacji.

 

WIDEO: Szczecin: W nocy doszło do pożaru mieszkania w bloku. Nie żyje kobieta

 

 

Straż pożarna przekazała, że miała duży problem z dojechaniem na miejsce, gdyż drogę pożarową zablokowały nieprawidłowo zaparkowane samochody.

 

ZOBACZ: Warszawa. Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Na miejscu zastępy straży pożarnej

 

Działania strażaków zakończyły się około godziny 3 nad ranem. Teraz biegli z zakresu pożarnictwa badają sprawę i ustalają, dlaczego w budynku pojawił się ogień.

 

Od bloku odłączono gaz i prąd. Obecnie trwa sprzątanie klatki schodowej i usuwanie pozostałości po akcji gaśniczej.

mbl/wka / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie