Turcja: Chmura soczewkowata nad Bursą. Przypominała statek kosmiczny

Świat
Turcja: Chmura soczewkowata nad Bursą. Przypominała statek kosmiczny
Pixabay/alihanaltin; Twitter/CBS News
Chmura soczewkowata pojawiła się nad Bursą

Nad tureckim miastem Bursa pojawiła się chmura soczewkowata. To niecodzienne zjawisko wzbudziło poruszenie wśród mieszkańców. Chmura przypominała rozgrzany do czerwoności statek kosmiczny. UFO-chmury tworzą się w pobliżu górzystych terenów.

W czwartkowy poranek o wschodzie słońca na niebie nad Bursą pojawiła się ogromna, pojedyncza, niemal okrągła chmura z otworem pośrodku. Zjawisko utrzymywało się na niebie przez około godzinę. Zjawisko podziwiało wielu mieszkańców, którzy, by uwiecznić ten moment, robili zdjęcia i nagrywali filmiki. 

 

 

Chmury soczewkowate powstają zazwyczaj w pobliżu górskich szczytów. Bursa leży u podnóży pasma górskiego, co sprzyja powstawaniu tego typu zjawiska. UFO-chmury znane są ze swojego zakrzywionego, przypominającego latający spodek kształtu i zazwyczaj występują na wysokości od 2 do 5 kilometrów - informuje "FOX News Weather". 

 

Jeśli w powietrzu jest wystarczająco dużo wilgoci, wznoszący ruch wiatru spowoduje kondensację pary wodnej, tworząc unikalny wygląd chmur soczewkowych - podaje portal "Daily Mail". 

 

ZOBACZ: Atak zimy. Spadnie nawet 30 cm śniegu. Ostrzeżenia IMGW

 

Internauci w komentarzach pod zdjęciami i filmami spierają się o to, czy kształt chmury rzeczywiście przypomina statek UFO. Pojawiają się porównania do kwiatu róży, bułeczki cynamonowej, a nawet... kobiecych stref intymnych.

dsk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie