Uczniowie z pięciu województw rozpoczęli zimowe ferie

Polska
Uczniowie z pięciu województw rozpoczęli zimowe ferie
Polsat News
Rozpoczęły się ferie zimowe w województwach lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim.

W sobotę rozpoczęły się ferie zimowe w pierwszych pięciu województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim. Jaka będzie pogoda przez najbliższe dwa tygodnie?

Uczniowie z pierwszych pięciu województw rozpoczynają w sobotę ferie zimowe. Czeka ich dwutygodniowa przerwa w zajęciach.

Odpoczną uczniowie z pięciu województw

Ferie rozpoczynają się dziś w województwach lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim.

 

- Nie ma pozytywnych prognoz na te ferie, ponieważ będą chwilowe przebłyski zimy, będą przechodziły fronty atmosferyczne, które spowodują, że spadnie śnieg - mówi Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

 

ZOBACZ: Ferie zimowe 2023. Terminy dla województw. Wypoczynek w Polsce czy za granicą?

 

- Natomiast chwilę później widać wyższe wartości w prognozach. Co za tym idzie, ten śnieg będzie się topił. Tu w górach, jak najbardziej zostanie, natomiast na nizinach, wyżynach, niestety ten śnieg będzie się topił - dodał Walijewski.

 

Policja apeluje do rodziców, aby zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Funkcjonariusze zapowiadają też więcej patroli na drogach i kontrole autokarów, którymi podróżować będą najmłodsi.

 

WIDEO - Rozpoczynają się zimowe ferie w pięciu regionach

 

Cztery terminy ferii zimowych

Dzieci ze wszystkich regionów Polski w różnych terminach czeka dwutygodniowa zimowa przerwa w nauce między 14 stycznia a 26 lutego.

 

Ferie odbędą się w tym roku w czterech terminach. Jako kolejni przerwę w nauce będą mieli uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego (23 stycznia - 5 lutego).

 

ZOBACZ: Zima powraca. Marznące opady i minusowe temperatury

 

Następnie przerwa w nauce będzie w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim (30 stycznia - 12 lutego).

 

Uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego będą mieć przerwę w zajęciach szkolnych w dniach 13 - 26 lutego.

Sprawdź prognozę pogody Polsat News

 

Według prognoz pogoda może jednak nie sprzyjać zimowym aktywnościom.

 

WIDEO - Prognoza pogody Polsat News

 

hlk/map/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie