Gdańsk. Zamknęli kota w zamrażarce i zaczęli nagrywać. Zwierzę nie przeżyło

Polska
Gdańsk. Zamknęli kota w zamrażarce i zaczęli nagrywać. Zwierzę nie przeżyło
Zdj. ilustracyjne/PxHere
Mężczyźni zamknęli kota w zamrażarce. Zwierzę nie przeżyło

Policjanci z Gdańska aresztowali dwóch mężczyzn, którzy znęcali się nad kotem. 37- i 44-latek zabili zwierzę zamykając je w zamrażarce. Całe zdarzenie nagrywali telefonem. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

Policjanci z Gdańska odebrali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na Przymorzu doszło do zabójstwa kota.

 

ZOBACZ: Podpalił budę z psem w środku. 27-latek aresztowany na trzy miesiące

 

Funkcjonariusze ustalili, że dwaj mężczyźni w wieku 37 i 44 lat, podczas nieobecności właścicielki zwierzęcia, włożyli kota do zamrażarki. Całe zdarzenie nagrywali telefonem i robili zdjęcia.

 

Podejrzani zostali aresztowani oraz usłyszeli zarzuty dotyczące znęcania się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem i zabicia go.

 

 

Starszy z mężczyzn był już wcześniej karany za znęcanie się nad zwierzętami, dlatego za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Dodatkowo 44-latek usłyszał zarzut kradzieży do której doszło w lipcu 2022 roku w jednym z gdańskich sklepów. 

 

ZOBACZ: USA. Kobieta zabiła i obdarła ze skóry psa, bo myślała, że to wilk. Została oskarżona

 

Mężczyzna decyzją sądu trafił do aresztu na dwa miesiące. Jego 37-letni kompan został natomiast objęty dozorem policyjnym.  

 

Za przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem oraz uśmiercenie zwierzęcia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca działał w warunkach powrotu do przestępstwa za tego typu czyn grozi kara więzienia do 7,5 roku.

dk/ml/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie