Prognoza pogody. Ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Może osiągać w porywach nawet 85 km/h

Polska
Prognoza pogody. Ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Może osiągać w porywach nawet 85 km/h
Twitter/IMGW
IMGW prognozuje silne podmuchy wiatru

Wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województwa małopolskiego - przekazał IMiGW. Prędkość podmuchów może osiągać w porywach nawet 85 km/h. W poniedziałek prognozowane jest duże zachmurzenie na terenie całego kraju.

Dla województwa małopolskiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h i porywach do 85 km/h. Ostrzeżenia obowiązują od niedzieli od godz. 18 do godz. 10 w poniedziałek.

 

W województwie podkarpackim wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla powiatów: bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, krośnieńskiego i jasielskiego oraz dla miasta Krosno. Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że zjawiska meteorologiczne mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

 

"Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z południa" - przekazał  IMGW.

 

 

Prawdopodobieństwo wystąpienia porywistego wiatru określono na 80 procent

IMGW: W poniedziałek prognozowane duże zachmurzenie

Na terenie całego kraju w poniedziałek mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Rano nad północną-wschodnią częścią kraju możliwy będzie deszcz ze śniegiem.

 

Temperatura maksymalna od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C w centrum kraju i 8 st. C na Śląsku, w Małopolsce oraz na Podkarpaciu. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. 

 

 

W nocy wystąpi duże zachmurzenie. Z przejaśnieniami na zachodzie kraju. Wysoko w Tatrach lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm.

 

IMGW zamieściło symulację porywów wiatru dla całego kraju na jutro i pojutrze.

 

 

Temperatura minimalna w nocy z poniedziałku na wtorek od 2 do 5 st. C. Miejscami w obszarach podgórskich spadnie od -1 do 1 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty.

mbl/ sgo / polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie