Nie żyje znany redemptorysta. O. Kazimierz Fryzeł miał 76 lat

Polska
Nie żyje znany redemptorysta. O. Kazimierz Fryzeł miał 76 lat
Facebook.com/Redemptoryści
Nie żyje o. Kazimierz Fryzeł. Miał 76 lat

Smutne wieści dla wiernych w Polsce. Zaledwie dzień po Benedykcie XVI zmarł o. Kazimierz Fryzeł, redemptorysta z diecezji tarnowskiej. Duchowny odszedł nagle w wieku 76 lat. Święcenia kapłańskie przyjął jeszcze z rąk papieża Pawła IV, a w przeszłości pełnił funkcję proboszcza parafii NMP w Tuchowie.

W niedzielę 1 stycznia zmarł w Krakowie o. Kazimierz Fryzeł. O sprawie poinformowała na swojej stronie internetowej Prowincja Warszawska zakonu redemptorystów. Duchowny miał 76 lat.

 

Redemptorysta był członkiem Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela od 57 lat. Święcenia prezbiteriatu przyjął w Rzymie z rąk papieża Pawła IV. Mieszkał w stolicy małopolski od 2008 roku.

 

ZOBACZ: Bp Romuald Kamiński prosi o modlitwę w intencji abpa Henryka Hosera. Duchowny przebywa w szpitalu

 

Ojciec Kazimierz Fryzeł posługiwał na terenie diecezji tarnowskiej. Był związany z ośrodkami redemptorystów w Tuchowie oraz Lubaszowej. Pełnił m.in. funkcję proboszcza parafii Nawiedzenia NMP w Tuchowie przy bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny oraz św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

 

Pogrzeb redemptorysty odbędzie się w środę 4 stycznia 2023 r. o godz. 9:00 w Krakowie w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Zamoyskiego 56. Msza święta zostanie poprzedzona różańcem. "O godz. 11:00 odbędą się obrzędy na Cmentarzu Podgórskim" – przekazała Prowincja Warszawska zakonu redemptorystów.

 

 

Nie żyje o. Kazimierz Fryzeł. Redemptorysta pełnił posługę w Tuchowie

 

Ojciec Kazimierz Fryzeł urodził się 13 września 1946 w Łękach Górnych. Po podstawówce uczęszczał do szkoły zawodowej o profilu chemicznym. Pierwsze śluby zakonne złożył 15 sierpnia 1965 roku, a śluby wieczyste 2 lutego 1975 roku.

 

Święceń prezbiteriatu udzielił mu w Rzymie 29 czerwca 1975 roku papież Paweł VI. Później jako kleryk Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie odbywał służbę wojskową w Bartoszycach. Następnie pracował jako duszpasterz i katecheta w Tuchowie.

 

ZOBACZ: Zmarł ks. prał. Adam Myszkowski. Duchowny został ciężko pobity

 

Odbył studia z zakresu teologii pastoralnej na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. W latach 1996-2002 był proboszczem parafii Nawiedzenia NMP w Tuchowie. Przez lata był wykładowcą spowiednictwa i kierownictwa duchowego w WSD Redemptorystów w Tuchowie, WSD Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie, WSD Braci Mniejszych Konwentualnych w Krakowie oraz w Instytucie Homiletycznym w Krakowie.

 

Współpracował z wydawnictwem Homo Dei i był autorem wielu książek i artykułów głównie z zakresu teologii pastoralnej i spowiednictwa.

jkm/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie