Arabia Saudyjska: Ulewne deszcze i powodzie w pustynnym kraju

Świat
Arabia Saudyjska: Ulewne deszcze i powodzie w pustynnym kraju
Google Maps/Twitter
Powodzie w Arabii Saudyjskiej

W pustynnej Arabii Saudyjskiej mieszkańcy zmagają się z ulewnymi deszczami. Powodzie wystąpiły nie tylko na prowincji, ale też w dużych miastach. "Strumienie wody niszczą wszystko na swojej drodze" - komentują media, a internauci publikują kolejne materiały wideo ze zniszczeniami.

Dżedda, Mekka i Medina - to miasta w Arabii Saudyjskiej, które nawiedziły ulewne deszcze, powodując powodzie. Najnowsze nagrania skutków ulew pochodzą z poniedziałku.

 

Zła pogoda utrzymuje się w pustynnym kraju od ubiegłego czwartku. Mocno ucierpiała Mekka, gdzie deszcz zalał wiernych na dziedzińcu Wielkiego Meczetu. Jak informuje Al-Monitor, niektóre dzielnice zostały całkowicie odcięte, ponieważ woda uszkodziła drogi dojazdowe.

 

Nagranie z Mediny:

Śnieg i powodzie w pustynnym kraju

To nie pierwsza sytuacja, kiedy w ostatnich tygodniach Arabia Saudyjska zmaga się z ulewnymi deszczami. Powodzie nawiedziły kraj również w listopadzie. Z kolei miesiąc później "Izwiestia" pisała o "trwających klęskach żywiołowych". W grudniu w Arabii spadł śnieg i jak określiła to rosyjska gazeta, "cała pustynia zamieniła się z piaszczystej w śnieżną".

 

 

Komentując obecne ulewy, "Izwiestia" podkreśla, że "strumienie wody niszczą wszystko na swojej drodze".

To nie koniec trudnych warunków pogodowych

Al-Monitor zaznacza, że sytuacja w Arabii Saudyjskiej jest najpoważniejsza od 2009 roku, kiedy przez ulewne deszcze i powodzie zginęły 123 osoby.

 

ZOBACZ: Pakistan. Gwałtowne powodzie w całym kraju. Nie żyje co najmniej 1000 osób

 

Krajowe centrum meteorologii ostrzegło przed pogorszeniem warunków pogodowych, stan alarmowy obowiązuje do piątku. W wyżej położonych regionach ma też ponownie spaść śnieg.

jk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie