Sylwester w Zakopanem: Awantury i bójki. Policja interweniowała blisko sto razy

Polska
Sylwester w Zakopanem: Awantury i bójki. Policja interweniowała blisko sto razy
Facebook/Policja Zakopane
Interwencja policji w Zakopanem

Na plenerowej imprezie sylwestrowej w Zakopanem bawiło się ok. 65 tys. osób. Do incydentów dochodziło jednak głównie w rejonie Krupówek i na obrzeżach Zakopanego. W powiecie tatrzańskim tej nocy policja odnotowała blisko sto interwencji.

"W kulminacyjnym momencie przed sceną znajdował się komplet widzów, to jest 30 tys. osób, natomiast w pobliżu na Równi Krupowej dodatkowo bawiło się blisko 35 tys. osób. Podczas imprezy masowej nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń. Natomiast poza imprezą, w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy przesadzili z ilością spożytego alkoholu" – relacjonował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

 

ZOBACZ: Zakopane: Ograniczono nocą sprzedaż alkoholu w sklepach i na stacjach benzynowych

 

Zdarzenia nasiliły się ok. godz. 1, po zakończeniu koncertu. Tuż po północy wiele interwencji policji było związanych z odpalaniem fajerwerków w pobliżu drewnianych domów. W Zakopanem obowiązuje zakaz odpalania fajerwerków na ulicach czy placach publicznych.

Powiat tatrzański: 92 interwencje w sylwestra

W powiecie tatrzańskim od godz. 18 do 3 policja odnotowała 92 różnego typu interwencje. Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania. Były też zatrzymania osób do wytrzeźwienia.

 

"Odnotowaliśmy drobne kradzieże, jak również zagubienia rzeczy osobistych i dokumentów. Zatrzymano kilka osób do wyjaśnienia spraw kryminalnych, w tym jednego poszukiwanego. Doszło do potrącenia pieszego. Mnóstwo pracy mieli również ratownicy medyczni, którzy pomagali rannym osobom, ale i takim, którzy sami doprowadzili się do stanu zagrażającego ich zdrowiu i życiu" – podsumował rzecznik policji.

 

Do wczesnych godzin porannych policjanci podejmowali kolejne, liczne interwencje wobec mocno pijanych i agresywnych sylwestrowiczów, którzy wszczynali burdy w centrum Zakopanego, ale i w innych miejscowościach powiatu tatrzańskiego.

Operacja "SYLWESTER 2022"

W operację policyjną "SYLWESTER 2022" zaangażowanych było blisko 300 policjantów z całej Małopolski, wspieranych przez funkcjonariuszy straży granicznej, straży pożarnej, straży ochrony kolei, strażników miejskich oraz pracowników ochrony. Nowy Rok na Równi Krupowej w Zakopanem przywitało około 65 tysięcy turystów.

 

adn / Polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie