Czesław Michniewicz kończy pracę w PZPN. Były selekcjoner wydał oświadczenie

Polska
Czesław Michniewicz kończy pracę w PZPN. Były selekcjoner wydał oświadczenie
Polsat News
Były selekcjoner reprezentacji Polski wydał oświadczenie

W sobotę wygasł kontrakt Czesława Michniewicza z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Były selekcjoner reprezentacji narodowej wydał przy tej okazji oświadczenie.

Michniewicz przygodę z kadrą rozpoczął niespełna rok temu, po nagłej rezygnacji Portugalczyka Paulo Sousy. Wiosną reprezentacja pod jego wodzą wygrała mecz barażowy ze Szwecją i awansowała na mundial w Katarze. Tam mimo awansu z grupy nastoje wśród kibiców nie były najlepsze. Historyczny sukces przyćmił mało widowiskowy styl gry Biało-Czerwonych. 

 

Negatywnie na odbiorze osoby Michniewicza odbiła się też sprawa premii, którą rzekomo reprezentacja miała obiecaną od premiera Mateusza Morawieckiego. 

Oświadczenie Michniewicza

Ostatecznie prezes PZPN Cezary Kulesza podjął decyzję o zakończeniu współpracy z dotychczasowym trenerem. Michniewicz od tego momentu nie udzielał się w mediach odmawiając komentarzy. W dniu, w którym wygasa jego kontrakt postanowił jednak zabrać głos za pośrednictwem Instagrama, na którym opublikował oświadczenie. 

 

ZOBACZ: Czesław Michniewicz nie będzie już selekcjonerem reprezentacji Polski. PZPN nie przedłuży umowy

 

"Z ostatnim dniem grudnia kończę pracę na stanowisku Selekcjonera Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Za ten najwspanialszy czas w moim życiu chciałbym bardzo podziękować Prezesowi Cezaremu Kuleszy oraz Zarządowi Polskiego Związku Piłki Nożnej za okazanie mi zaufania" - napisał Michniewicz.  

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Czesław Michniewicz (@czeslaw_michniewicz)

 

"Bardzo dziękuję za ten wspólny czas wszystkim piłkarzom. Za ich profesjonalizm, pasję, poświęcenie, zrozumienie i dążenie do realizacji wspólnych celów" - kontynuował były selekcjoner. Podziękował też całemu sztabowi szkoleniowemu, wszystkim pracownikom PZPN i kibicom. 


"Żegnam się z Reprezentacją, której będę cały czas kibicował. Życzę wszystkim w nadchodzącym Nowym Roku dużo zdrowia, uśmiechu i spokoju" - zakończył. 

ap / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie