Watykan. Benedykt XVI chce być pochowany w tym samym miejscu, co Jan Paweł II

Świat
Watykan. Benedykt XVI chce być pochowany w tym samym miejscu, co Jan Paweł II
Polsat News
Według korespondetki Polsat News w Rzymie, papież-senior chce spocząć w Grotach Watykańskich w miejscu, gdzie znajdował się grób św. Jana Pawła II.

Korespondentka Polsat News w Rzymie Urszula Rzepczak przekazała, że Benedykt XVI chce być pochowany w Grotach Watykańskich w miejscu, w którym wcześniej znajdowała się trumna z ciałem papieża Polaka św. Jana Pawła II. 95-letni papież-senior kilka dni temu poczuł się gorzej. Ojciec święty Franciszek wezwał w środę do modlitwy, a nieoficjalnie miał udzielić poprzednikowi ostatniego namaszczenia.

Korespondentka Polsat News powiedziała, że jak dotąd w czwartek Stolica Apostolska nie publikowała nowych komunikatów o stanie zdrowia Benedykta XVI. Ostatnia taka informacja ukazała się w środę po południu. Nowe biuletyny dotyczące m.in. zdrowia Benedykta XVI były spodziewane na czwartek na godz. 12:00.

"Wyglądał dobrze", ale opadł z sił

95-letni emerytowany papież Benedykt XVI przebywa w Ogrodach Watykańskich w byłym rzymskokatolickim żeńskim klasztorze klauzurowym.

 

Papież-senior ma opiekę złożoną z braci przeszkolonych do udzielania pierwszej pomocy. Do dyspozycji ma lekarzy, towarzyszy mu także sekretarz.

 

ZOBACZ: Watykan. Papież Franciszek prosi o modlitwę za Benedykta. "Bardzo chory"

 

- W ciągu ostatnich dni ktoś był tam przez cały czas - powiedziała Urszula Rzepczak.

 

Według korespondentki Polsat News jeszcze w czasie adwentu Benedykt XVI "wyglądał bardzo dobrze", biorąc pod uwagę jego wiek.

 

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia papież-emeryt miał opaść z sił. W środę podczas audiencji generalnej papież Franciszek poprosił o modlitwę za poprzednika mówiąc, że jest "bardzo chory". Ukazał się jednak uspokajający komunikat Watykanu.

 

WIDEO - Urszula Rzepczak z Watykanu o stanie Benedykta XVI

 

Chce spocząć tam, gdzie leżał Jan Paweł II

Korespondentka Polsat News w Rzymie Urszula Rzepczak przekazała, że Benedykt XVI chce być pochowany w Grotach Watykańskich w miejscu, w którym wcześniej znajdował się grób z ciałem papieża Polaka św. Jana Pawła II.

 

Jan Paweł II, który zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 został 8 kwietnia pochowany w Grotach Watykańskich. Grób przykryto skromną płytą.

 

ZOBACZ: Tajemnicza opaska na ręce Benedykta XVI. Papież Franciszek prosi o modlitwę 

 

1 maja 2011 roku zakończył się proces beatyfikacyjny Jana Pawła, który został ogłoszony błogosławionym. 2 maja trumnę przeniesiono z Grot Watykańskich do nowego grobu w kaplicy świętego Sebastiana w Bazylice Świętego Piotra.

 

Dotychczasowa płyta nagrobna trafiła do bazyliki w krakowskich Łagiewnikach. 27 kwietnia 2014 r. Jan Paweł II został kanonizowany i uznany za świętego Kościoła katolickiego.

 

- Prawdopodobnie wola Benedykta XVI zostanie uszanowana - powiedziała Urszula Rzepczak. 

Urszula Rzepczak/hlk/zdr/ Polsatnews.pl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie