Hiszpania. Autobus wpadł do rzeki. Co najmniej pięć osób nie żyje, są zaginieni

Świat
Hiszpania. Autobus wpadł do rzeki. Co najmniej pięć osób nie żyje, są zaginieni
Guardia Civil A Coruña/Twitter
W wypadku zginęły co najmniej cztery osoby

Co najmniej pięć osób zaginęło, a dwie pozostają zaginione po wypadku autobusu na terenie gminy Cerdedo-Cotobade w Hiszpanii. Pojazd w Wigilię wieczorem wpadł do rzeki Lérez.

Do wypadku doszło około godz. 21:20 w sobotę. Autobus firmy Monbus, regularnej linii między Lugo i Vigo, wpadł do rzeki w okolicach gminy Cerdedo-Cotobade w zachodniej Hiszpanii. Kierowca poinformował, że oprócz niego autobusem podróżowało siedem lub osiem osób.

 

Co najmniej cztery ofiary

Jako pierwszy służby powiadomił kierowca, który zauważył uszkodzone barierki na moście na prostym odcinku drogi. Kolejne połączenie na numer alarmowy wykonał jeden z pasażerów autobusu, który poinformował o wypadku i przekazał, że wnętrze pojazdu wypełnia się wodą.

 

PAP/EPA/LAVANDEIRA JR

 

Służbom udało się uratować dwie osoby - 63-letniego kierowcę i jednego z pasażerów. Akcję ratunkową trzeba było jednak przerwać ze względu na trudne warunki panujące na rzece, która była wezbrana po ulewnych deszczach w ostatnich dniach w tym rejonie. 

 

 

W Boże Narodzenie wznowiono działania. Poinformowano, że w wypadku zginęło co najmniej pięć osób. Część ciał znaleziono w pojeździe, a część w rzece. Jedna albo dwie osoby pozostają zaginione (kierowca autobusu nie jest pewny, ile osób było na pokładzie). Trwają ich poszukiwania. 

 

Policja bada okoliczności wypadku.

pgo/grz/ Polsatnews.pl/El Pais
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie