USA: Trwają poszukiwania pięciomiesięcznego dziecka. Jego brata znaleziono na lotnisku

Świat
USA: Trwają poszukiwania pięciomiesięcznego dziecka. Jego brata znaleziono na lotnisku
Twitter/@ColumbusPolice
Policja szuka jednego z bliźniaków

Trwają poszukiwania pięciomiesięcznego chłopca, który wraz z bratem został porwany w stanie Ohio w USA. Drugie z dzieci odnaleziono porzucone na lotnisku dzień po zniknięciu bliźniaków. Samochód, w którym byli chłopcy ukradła 24-latka z kryminalną przeszłością. Była karana za znęcanie się nad własnym dzieckiem.

19 grudnia matka chłopców Wilhelmina Barnett zatrzymała auto pod restauracją, w której serwowano pizzę. Nie gasząc samochodu, wysiadła i poszła odebrać jedzenie. Chwilę później zobaczyła, jak obca kobieta odjeżdża jej samochodem - w środku znajdowały się jej dzieci, pięciomiesięczne bliźniaki. 

 

Barnett natychmiast zawiadomiła policję, a ta rozpoczęła poszukiwania. Wskazano też podejrzaną - jest nią 24-letnia bezdomna. Pracownicy restauracji powiedzieli funkcjonariuszom, że wyszła ona z lokalu, gdy tylko weszła do niego matka dzieci.

 

ZOBACZ: USA: Zamiast do domu, pies poleciał do Arabii Saudyjskiej. Linie lotnicze tłumaczą się

 

Bezdomną okazała się znana policji Nalah Jackson, kobieta w przeszłości popadła w konflikt z prawem. W 2021 została uznana za winną znęcania się nad swoim 11-letnim dzieckiem.

 

Jeden z braci znaleziony na lotnisku

Dzień później odnaleziono jednego z braci. Chłopca porzucono na parkingu lotniska. "Leżał zmarznięty w foteliku samochodowym pomiędzy samochodami" - podał "Daily Mail".

 

ZOBACZ: Porwanie nastolatki. Będzie wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej 39-latki

 

Poszukiwania drugiego z braci wciąż trwają. W międzyczasie matka chłopców dostała wiadomość, której autor domagał się 650 dolarów za to, by jej syn wrócił bezpiecznie do domu. Policjanci ustalili jednak, że był to fałszywy sms od osoby chcącej wyłudzić pieniądze.

Wyznaczono nagrodę

Przedstawiciel lokalnej fundacji na rzecz przeciwdziałania przemocy wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tys. dolarów za bezpieczny powrót dziecka do domu. - Mam nadzieję, że dzięki tej nagrodzie sprawa ruszy do przodu - mówił.

mst/ac / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie