Słupsk: Przedmioty przypominające granaty w dwóch miejscach. Zatrzymano 49-latka

Polska
Słupsk: Przedmioty przypominające granaty w dwóch miejscach. Zatrzymano 49-latka
Policja.pl, zdj. ilustracyjne
Alarm bombowy w Słupsku

Na stacji benzynowej i izbie wytrzeźwień w Słupsku znaleziono materiały wyglądem przypominające granaty. Wezwano policyjnych pirotechników, którzy zabezpieczyli niebezpieczne przedmioty. Jak przekazała policja, w związku ze sprawą zatrzymano 49-letniego mężczyznę.

Po godzinie 6 rano w czwartek były funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Słupsku robił zakupy na stacji benzynowej. Jego uwagę przykuł pewien przedmiot, który z wyglądu przypominał granat. O znalezisku natychmiast zawiadomił policjantów.

 

- Natychmiast ewakuowani zostali pracownicy stacji oraz osoby znajdujące się w pobliżu. Na miejsce pojechali policjanci, którzy wyznaczyli strefę bezpieczeństwa oraz zabezpieczyli teren prowadzonych działań - mówił w rozmowie z polsatnews.pl sierż. Michał Sobiesiak z KMP w Słupsku.

 

ZOBACZ: Polska policja chwali się nowym systemem monitorującym kierowców

 

Dodał, że "na miejsce skierowani zostali również policyjni pirotechnicy". - Ich zadaniem było zabezpieczenie znalezionego przedmiotu, który następnie zostanie przez nich zneutralizowany - wyjaśnił.

Dwa identyczne zgłoszenia

Jak się okazało, stacja nie była jednym miejscem, w którym znaleziono potencjalnie niebezpieczne przedmioty. - Funkcjonariusze otrzymali informację o drugim, podobnym zdarzeniu na terenie miasta. W budynku izby wytrzeźwień przy ulicy Gdyńskiej w Słupsku również znaleziono przedmiot przypominający granat - informował sierż. Sobiesiak.

 

- Także w tym przypadku służby zabezpieczyły teren. - Wyznaczono strefę bezpieczeństwa i ewakuowano pracowników - przekazał. Dodał, że "od samego początku policjanci równolegle do zabezpieczenia tych miejsc, prowadzili czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego zdarzenia".

 

ZOBACZ: Dolnośląskie: Bus uderzył w radiowóz zabezpieczający cysternę. Dwóch policjantów w szpitalu

 

Funkcjonariusze wytypowali mężczyznę, który może mieć związek z tajemniczymi przedmiotami. 49-latek został zatrzymany, obecnie prowadzone są z nim czynności procesowe.

mst/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie