Berlin: Choinka świąteczna straciła czubek. Odcięli go aktywiści klimatyczni

Świat
Berlin: Choinka świąteczna straciła czubek. Odcięli go aktywiści klimatyczni
PAP/EPA/CLEMENS BILAN
Choinka w Berlinie ze ściętym wierzchołkiem

Ozdobna choinka bożonarodzeniowa w Berlinie straciła swój wierzchołek. Aktywiści klimatyczni z organizacji Letzte Generation usunęli czubek drzewa. Twierdzą, że w ten sposób chcieli pokazać, iż Niemcy widzą tylko wierzchołek katastrofy klimatycznej.

Wysoka na 15 metrów choinka świąteczna przed Bramą Brandenburską w Berlinie straciła swój czubek. Wierzchołek kolorowo oświetlonego drzewa odcięli aktywiści klimatyczni.

 

Według relacji jednego z przechodniów, którą cytuje niemiecki "Bild", na placu przed bramą pojawił się niebieski samochód z podnośnikiem. W koszu mieli znajdować się aktywiści z organizacji klimatycznej Letzte Generation (ostatnia generacja). Rozwinęli transparent z napisem "To tylko wierzchołek". Cała akcja miała trwać minuty.

 

Wierzchołek choinki i katastrofy klimatycznej

Dzięki podnośnikowi dostali się w pobliże czubka drzewa i zaczęli piłować choinkę. Udało im się odciąć wierzchołek dzrewka. Według Sky News, aktywiści chcieli w ten sposób podkreślić, że Niemcy widzą tylko wierzchołek katastrofy klimatycznej.

 

ZOBACZ: Niemcy. Polski skarb odnaleziony w Dreźnie. Został skradziony trzy lata temu

 

"Bild" cytuje rzeczniczkę berlińskiej policji, która przekazała, że "siły porządkowe na miejscu natychmiast podjęły działania i w trzech przypadkach zastosowały środki ograniczające wolność".

jk/ml / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie