Anglia. Zapadł wyrok w sprawie mordercy Polaka. Mężczyzna trafi do więzienia na wiele lat

Świat
Anglia. Zapadł wyrok w sprawie mordercy Polaka. Mężczyzna trafi do więzienia na wiele lat
NORTHAMPTONSHIRE POLICE

30-letni Grant Richard Harding został skazany za zabicie Roberta Jadeckiego, który był bezdomnym Polakiem. Policja stwierdziła, że był to "brutalny i niesprowokowany atak na tle rasowym". Mężczyzna spędzi w więzieniu co najmniej 27 lat.

Grant Richard Harding zaatakował 44-letniego Roberta Jadeckiego 16 czerwca 2021 roku na Hester Street w Northampton. Polak był bezdomnym, który spał na ulicy. Agresor kopał, bił i krzyczał na ofiarę.

 

Jadecki zmarł tego samego dnia w szpitalu. Służby przekazały, że był to "agresywna i niesprowokowana napaść na tle rasowym".

 

Na przesłuchaniu w Northampton Crown Court, sędzia Adrienne Lucking potwierdziła, że minimalny okres kary 27 lat więzienia odzwierciedla fakt, że atak był motywowany rasowo.

"Bezdomność nie sprawia, że osoba jest mniej ważna"

Detektyw Robert Gray z East Midlands Special Operations Unit powiedział, że Jadecki był mężczyzną o łagodnym usposobieniu, który cieszył się dobrą opinią lokalnej społeczności. - Podobnie sądziły o nim osoby ze schroniska dla bezdomnych "Hope Centre" w Northampton - dodał. 

 

ZOBACZ: Zabójstwo 26-latki. Nieoficjalnie: Przed decyzją o ekstradycji duński sąd pyta o praworządność

 

- Bezdomność nie sprawia, że osoba jest mniej ważna. Ulica Hester była domem Roberta, a on został na niej pobity na śmierć, w swoim własnym śpiworze - przekazał Gray. - Jadecki nie zasłużył na śmierć. To dobrze, że wymierzyliśmy sprawiedliwość - podsumował.

mbl/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie