Hawaje. Potężne turbulencje podczas lotu na Hawaje. 36 osób poszkodowanych

Świat
Hawaje. Potężne turbulencje podczas lotu na Hawaje. 36 osób poszkodowanych
Hawaiian Airlines/Facebook
Turbulencje trwały około piętnastu minut

Co najmniej 36 osób na pokładzie samolotu linii Hawaiian Airlines zostało rannych, a 20 trafiło do szpitala po tym, jak ich samolot napotkał "poważne turbulencje" podczas lotu z Phoenix do Honolulu – poinformowały władze.

Do potężnych turbulencji doszło w niedzielę podczas lotu z Phoenix (USA) do Honolulu (Hawaje). Na pokładzie maszyny Airbus 330, należącej do Hawaiian Airlines, było 288 osób - 278 pasażerów oraz  i 10 członków załogi.

36 osób poszkodowanych

Koszmar zaczął się o godz. 10:35 (godz. 21:35 czasu polskiego) pół godziny przed lądowaniem. Wówczas załoga zgłosiła, że samolot wpadł w "poważne turbulencje". Wstrząsy, które spowodowały liczne obrażenia u pasażerów, trwały około 15 minut. 

 

ZOBACZ: Turbulencje podczas lotu do Berlina. Osiem osób rannych

 

W wyniku turbulencji poszkodowanych zostało 36 osób - w tym 14-miesięczne dziecko oraz trzech członków załogi. Część z nich trafiła do szpitala. Poszkodowani mili obrażenia głowy, rany szarpane, a niektórzy stracili przytomność. 

Oświadczenie linii lotniczych

Linie lotnicze Hawaiian Airlines na Twitterze napisały, że "wspierają wszystkich pasażerów i pracowników, których dotknęła ta sytuacja".

 

 

W mediach społecznościowych linie przeprosiły także za incydent oraz podziękowały załodze oraz zespołom medycznym za udzielenie pomocy poszkodowanym podczas lotu.

Sprawą potężnych turbulencji zajęła się Federalna Administracja Lotnictwa. Linie lotnicze Hawaiian Airlines poinformowały z kolei , że przeprowadzają "dokładną kontrolę samolotu" przed przywróceniem go do eksploatacji. 

pgo / CNN / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie