Reuters: Partner byłej wiceszefowej PE Evy Kaili przyznał się do korupcji

Świat
Reuters: Partner byłej wiceszefowej PE Evy Kaili przyznał się do korupcji
PAP/EPA/JALAL MORCHIDI
Była wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Eva Kaili

Francesco Giorgi, partner byłej wiceszefowej Parlamentu Europejskiego Evy Kaili, przyznał się do korupcji - poinformowała agencja Reuters. Zarówno Giorgi, jak i jego partnerka są oskarżeni o przyjmowanie pieniędzy od Katarczyków.

Agencja Reutera donosi, że partner greckiej polityk przyznał się do udziału w skandalu korupcyjnym. Informacje te miały zostać potwierdzone w dwóch niezależnych od siebie źródłach.

 

Mężczyzna miał przyznać się do "przyjmowania łapówek w zamian za lobbowanie na rzecz Kataru w Parlamencie Europejskim" - donosi agencja.

 

Według nieoficjalnych ustaleń, Francesco Giorgi chciał w ten sposób odsunąć podejrzenia od byłej wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego.

Worki z pieniędzmi w domu Evy Kaili 

Polityk kilka dni temu została oskarżona o korupcję, udział w grupie przestępczej i pranie pieniędzy. Sąd zdecydował o jej aresztowaniu - poinformowało belgijskie "L'Echo". Razem z nią zarzuty usłyszały trzy inne osoby - jej ojciec, partner i asystent parlamentarny. 

 

Zatrzymany został także Luca Visentini, niedawno wybrany sekretarz generalny Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych, a także Pier Antonio Panzeri, były poseł do PE, który był przewodniczącym parlamentarnej podkomisji ds. praw człowieka.

 

Belgijskie media informowały, że w domu Kaili odnaleziono worki wypełnione pieniędzmi. Według nieoficjalnych informacji była to sześciocyfrowa kwota. W domu innego podejrzanego znaleziono 600 000 euro w gotówce. 

 

W związki z oskarżeniami Eva Kaili została we wtorek odwołana z funkcji wiceszefowej Parlamentu Europejskiego.

 

 

Wcześniej europosłanka została wyrzucona z greckiej socjalistycznej partii PASOK, do której należała.

dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie