Włochy: Gubbio i największa choinka świata. Iluminacja uruchomiona w gęstej mgle

Świat
Włochy: Gubbio i największa choinka świata. Iluminacja uruchomiona w gęstej mgle
Comune di Gubbio
Największa choinka świata w Gubbio

Wzgórze Ingino we włoskim Gubbio po raz 42. rozświetliła największa choinka świata. Świąteczna iluminacja w kształcie bożonarodzeniowego drzewka ma 750 metrów wysokości.

Idea rozświetlenia góry świąteczną iluminacją pojawiła się na początku lat 80. W ten sposób grupa wolontariuszy chciała uczcić pamięć jednego z patronów regionu - św. Ubaldo, średniowiecznego biskupa, któremu przypisuje się wstawiennictwo za miastem Gubbio w czasie niepokojów i walk w XII wieku.

 

W tym roku dodatkową intencją powstania drzewka jest solidarność z mieszkańcami Cantiano, gdzie we wrześniu doszło do tragicznej powodzi. Zginęło wówczas 11 osób.

Iluminacja w gęstej mgle

Każdego roku uroczystość uruchomienia świątecznej iluminacji gromadzi wielu turystów, którzy przybywają do popularnego kurortu. Oświetlenie i towarzyszące fajerwerki odpalono mimo gęstej mgły.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Comune di Gubbio (@comune_gubbio)

 

Władze Gubbio podkreślają znaczenie świątecznej atrakcji. Mieszkańcy i turyści gromadzą się wspólnie by podziwiać światła, a ci, którzy nie mogli być na miejscu, mieli możliwość śledzenia transmisji na żywo w internecie.

jk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie