Belgia. 165 osób zrzuciło się na losy EuroMillions. Wygrali łącznie 143 miliony euro

Świat
Belgia. 165 osób zrzuciło się na losy EuroMillions. Wygrali łącznie 143 miliony euro
Wikimedia Commons/Magnus D
Belgia: 165 zrzuciło się na losy. Wygrali po 868 tysięcy

868 tysięcy euro "na głowę" - tyle wygrała grupa 165 osób z belgijskiej miejscowości Olmen, która postanowiła zrzucić się na losy loterii EuroMillions. Łączna pula wyniosła w sumie 143 miliony euro. - Musiałem powtórzyć informację kilka razy, ponieważ klienci nie wierzyli w wygraną - powiedział właściciel kiosku, który od lat organizuje "grupowe losowania".

Kolosalne wygrane w loteriach takich jak EuroMillions regularnie i diametralnie zmieniają życie "szczęściarzy" na całym świecie. Szanse na "zgarnięcie" milionów są jednak znikome, i - jak podaje portal lotteryngo.pl - wynoszą 1 do niemal 140 milionów. 

 

Najprostszy sposób, by zwiększyć swoje szanse na wygraną, to zakup większej liczby losów. Na taki ruch zdecydowali się mieszkańcy miejscowości Olmen w belgijskiej prowincji Antwerpia. Jak przekazało BBC, 165 osób złożyło się "po równo", by kupić możliwie najwięcej losów loterii EuroMillions, w momencie, gdy kumulacja wynosiła 143 miliony Euro.

"Największa grupowa wygrana w historii"

Okazało się, że jeden z ich kuponów był tym, na którym idealnie skreślono siedem zwycięskich liczb. Do każdego ze 165 szczęśliwców trafi więc 868 tysięcy euro.

 

ZOBACZ: Lotto.pl rozsyła maile o możliwości przejęcia twojego konta

 

- To była największa grupowa wygrana w historii - powiedziała Joke Vermoere, rzecznik belgijskiej Loterii Narodowej. Dodała, że w przeszłości zdarzały się już "sukcesy grupowe".

 

Vermoere była w kiosku, w którym grupa kupiła losy, w momencie, gdy część z nich dowiedziała się o wygranej. - Ich nastroje wahały się stoicyzmu do euforii. To był dla nich najlepszy prezent świąteczny - powiedziała. 

"Ludzie nie mogli uwierzyć"

Właściciel kiosku, który od lat organizuje podobne "grupowe losowania" powiedział, że "musiał powtórzyć wiadomość o wygranej pięć czy sześć razy, ponieważ ludzie nie mogli w to uwierzyć".

 

ZOBACZ: Pięć szóstek w Lotto w Niemczech. Zwycięzcy zarobili po ponad pół miliona euro

 

Szczęśliwe liczby, które zapewniły niemały zastrzyk gotówki 165 osobom to 12,20,25,26 i 27 oraz 8 i 12. 

 

Loteria EuroMillions organizowana jest w dziewięciu krajach - Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpanii, Irlandii, Austrii, Szwajcarii i Luksemburgu.

mst/bas/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie