Ustowo. Przebrany za drzewo uszkodził 21 samochodów i się zranił. "Człowiek-choinka" poszukiwany

Polska
Ustowo. Przebrany za drzewo uszkodził 21 samochodów i się zranił. "Człowiek-choinka" poszukiwany
Polsat News; Twitter/@TDuklanowski
"Człowiek choinka" uszkodził opony w 21 autach

Nieznany sprawca uszkodził 21 aut zaparkowanych na terenie hurtowni mięsa w miejscowości Ustowo (woj. zachodniopomorskie). Niecnego czynu dokonał w kamuflażu ze świerkowych gałązek. Policja szuka sprawcy, a właściciel firmy wyznaczył nagrodę za pomoc w znalezieniu "leśnego" wandala.

Do zdarzenia doszło w nocy z 3 na 4 grudnia. Mężczyzna przeciął siatkę i przez dziurę w ogrodzeniu wszedł na teren hurtowni mięsa w Ustowie pod Szczecinem. Wcześniej przez ponad godzinę obserwował teren.

 

ZOBACZ: Szczecin: Kuriozalny pościg. Uciekał przed policją, bo spieszył się do sądu

 

Kamery monitoringu zarejestrowały postać, która w przebraniu choinki, przy użyciu ostrego narzędzia przebija opony w zaparkowanych autach. Łącznie uszkodził 21 samochodów. Firma oszacowała straty na co najmniej 60 tys. zł. O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Szczecin. 

 

"Człowiek-choinka" rozciął sobie rękę

- Pozostawił po sobie ślady butów - najprawdopodobniej wojskowych lub glanów. W momencie, gdy próbował przebić oponę od samochodu ciężarowego, rozciął sobie rękę. Było bardzo dużo śladów krwi. Liczymy, że być może będą jakieś informacje z SOR, że ktoś przyjechał na szycie ręki i uda się go zlokalizować - mówił w rozmowie z Polsat News Mateusz Watral z firmy Madar. 

 

ZOBACZ: USA. Ciało 21-letniego Polaka wyłowione z jeziora Michigan. Trwa śledztwo ws. śmierci

 

Właściciel firmy wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tys. zł za pomoc w odnalezieniu sprawcy. Policja informuje, że prowadzone jest postępowanie pod nadzorem prokuratora ws. zniszczenia mienia. 

 

- Sprawcy zdarzenia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat - poinformowała mł. asp. Anna Kaźmierczak z Komendy Miejskiej Policji w Policach.

dsk/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie