Wielka Brytania. Zostawiła roczne dziecko w domu, chłopiec zmarł. Jest wyrok

Świat
Wielka Brytania. Zostawiła roczne dziecko w domu, chłopiec zmarł. Jest wyrok
Pixabay/Wiltshire Police
35-letnią Davis skazano na dwa lata więzienia

Zapadł wyrok w sprawie 35-letniej matki z Wielkiej Brytanii, która zostawiła swojego rocznego synka samego w domu. Kiedy wróciła z zakupów i spaceru po parku, chłopiec leżał martwy w łóżeczku. Jeszcze przed decyzją sądu na kobietę wylała się fala krytyki w sieci, kiedy zaczęła wystawiać na sprzedaż rzeczy chłopca.

Do tragicznych wydarzeń doszło w 2018 roku w Melksham (Wielka Brytania). Stacey Davis, matka rocznego Ethana, poszła na zakupy, zostawiając chłopca samego w domu. W pokoju dziecka wszystkie okna były zamknięte, nie było też wentylacji. Temperatura w pomieszczeniu gwałtownie wzrosła. 

 

Po powrocie do domu Davis dopiero po 30 minutach poszła sprawdzić, co dzieje się z dzieckiem. Wówczas miała zauważyć, że doznało ono urazu czaszki. Mimo wezwania pomoc, lekarze stwierdzili zgon chłopca.

Paliła marihuanę przy dziecku

Davis w sądzie tłumaczyła, że uraz głowy chłopca powstał, kiedy dziecko upadło i się uderzyło. Sąd nie dał jednak wiary jej zeznaniom, sekcja zwłok również nie potwierdziła wersji oskarżonej. Wykazała za to ślady marihuany we włosach Ethana. Okazało się, że Davis często paliła ją przy synu.

 

ZOBACZ: Turcja. Nie żyje 3-latek pozostawiony w rozgrzanym samochodzie

 

Obrona argumentowała w sądzie, że przypadek Davis, to klasyczny przykład depresji poporodowej. Właśnie paląc marihuanę kobieta miała próbowała sobie z nią poradzić. Adwokat oskarżonej wnioskował o karę w zawieszeniu. 

Wyrok: Dwa lata więzienia za zanęcanie się nad dzieckiem

Davis 1 grudnia 2022 roku została skazana na dwa lata więzienia za znęcanie się nad dzieckiem. Sąd powiedział, że kobieta nie przejmowała się dzieckiem - wyszła na zakupy, a następnie poszła do parku i odstawiła samochód do myjni, co wskazuje, że w ogóle się nie spieszyła, by wrócić do chłopca. Nie zajrzała też do niego od razu po powrocie do domu, tylko zajęła się wymianą sms-ów ze znajomym.

 

ZOBACZ: Kraków. Zostawiła dziecko w rozgrzanym aucie i poszła na zakupy. Interweniował antyterrorysta

 

Sieć z kolei rozgrzała inna informacja. Na Davis spadła ogromna fala hejtu, kiedy okazało się, że kobieta rok po śmierci Ethana wystawiła jego ubranka i zabawki na sprzedaż, publikując ogłoszenie w mediach społecznościowych. Część z nich udało jej się sprzedać.

pgo/grz/Polsatnews.pl/Daily Mail
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie