30 lat Polsatu to także kultowe filmy i seriale. "Kevin sam w domu" to świąteczna tradycja

Polska
30 lat Polsatu to także kultowe filmy i seriale. "Kevin sam w domu" to świąteczna tradycja
Polsat News
W święta w polskich domach po raz kolejny zagości "Kevin sam w domu"

30 lat temu Telewizja Polsat zagościła w polskich domach, a wraz z nią Ferdynand Kiepski, "Miodowe lata", "13 posterunek" czy "Rodzina zastępcza". I tak jak od ponad 20 lat, i w tym roku te Święta Bożego Narodzenia widzowie Polsatu spędzą z Kevinem, który po raz kolejny zostaje sam w domu.

30 lat Polsatu to hollywoodzkie superprodukcje, seriale, które pokochała cała Polska i amerykańskie filmy akcji. Liczona w milionach oglądalność - za sprawą takich produkcji - szybko stała się standardem.

 

"13 posterunek", "Miodowe lata" i "Świat według Kiepskich" to sztandarowe produkcje złotej ery sitcomu.

 

- Myśmy naprawdę z Maciejem Ślesickim, reżyserem i pomysłodawcą "13 posterunku" naprawdę nie spodziewali takiego szału - mówi Cezary Pazura, serialowy posterunkowy Cezary Cezary.

30 lat Polsatu i kultowe seriale

"13 posterunek" był pierwszym polskim sitcomem, "Miodowe lata" - pierwszym, kręconym w teatrze, a "Świat według Kiepskich" utrzymał się na antenie rekordowe 22 lata.

 

- Czasami, ja grając scenę, wewnątrz się śmiałem: z tego jak ja tę postać tworzę, co ja gram - mówi Andrzej Grabowski, serialowy Ferdynand Kiepski.

 

ZOBACZ: „W stronę słońca. 30 lat Polsatu: Rok 1993”. Zobacz wideo!

 

Widzowie śledzili również losy wyjątkowej rodziny zastępczej, która przez 10 lat przyciągała uwagę widzów. Na ich oczach dorastali bohaterowie. Ale także i "Pierwszej Miłości", która trwa już 18 lat.

 

- Przez te 18 lat tak się zżyliśmy ze sobą, że naprawdę funkcjonujemy jak taka fajna rodzina - mówi Aneta Zając, odtwórczyni jednej z głównych ról - Marysi Radosz.

 

Znajomość z "Przyjaciółkami" rozpoczęła się z kolei 10 lat temu. - Dzięki temu zyskałam trzy nowe przyjaciółki, a już nie takie nowe! - mówi Małgorzata Socha, serialowa Inga.

 

WIDEO: Kultowe filmy i seriale Telewizji Polsat

 

"Kevin sam w domu" od ponad 20 lat gości u widzów Polsatu

Za każdym sukcesem serialu stoi głos naszych widzów, to on liczy się najbardziej. O czym przypomina historia pewnego ośmiolatka. "Kevin sam w domu" od ponad 20 lat jest w świątecznej ramówce Polsatu. Choć raz - w 2010 roku - miało być inaczej. 

 

- Nasza publiczność kochana przysłała tysiące protestów. Jak mogą być święta bez Kevina! Vox populi - w związku z czym Kevin oczywiście znalazł się w naszej ramówce ponownie. I tak jest do dziś! - mówi członek Rady Nadzorczej Telewizji Polsat Aleksander Myszka.

 

Miliony osób i te święta spędzą razem z rodziną McCallisterów.

msm/bas/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie