Dramatyczne informacje o zdrowiu legendy futbolu. Pele wydał oświadczenie

Świat
Dramatyczne informacje o zdrowiu legendy futbolu. Pele wydał oświadczenie
Reuters
Pele na nagraniu z okazji 82. urodzin

"Moi przyjaciele, chcę, aby wszyscy byli spokojni i pozytywnie myśleli. Jestem silny, pełny nadziei i jak zawsze stosuję leczenie" - napisał Pele na swoim koncie na Instagramie. Brazylijskie media podały wcześniej, że słynny piłkarz, legenda futbolu, otrzymał opiekę paliatywną po tym, jak chemioterapia przestała przynosić oczekiwane rezultaty.

Pierwsze niepokojące sygnały o stanie zdrowia 82-letniego "króla futbolu" nadeszły we wtorek, gdy on został przyjęty do szpitala w Sao Paulo ze względu na infekcję dróg oddechowych.

 

Wczoraj informacje o pogorszeniu stanu Pelego i wdrożeniu opieki paliatywnej podał dziennik "Folha de Sao Paulo", przekazując że słynny piłkarz otrzymuje jedynie środki przeciwbólowe i takie, które mają łagodzić duszności. Wiadomość szybko obiegła światowe media. Brazylijska legenda od kilkunastu miesięcy leczona jest na nowotwór okrężnicy. 

Stan zdrowia Brazylijczyka Pele. Legendarny piłkarz wydał oświadczenie

Pierwszą operację guza okrężnicy Pele przeszedł na początku września 2021 roku. Jedyny w historii futbolu triumfator trzech mundiali (1958, 1962 i 1970 r.) zmaga się także z problemami z biodrami.

 

Po opublikowaniu przez media informacji o wdrożeniu opieki paliatywnej, na instagramowym koncie Pelego pojawił się wpis, w którym podziękował "całemu zespołowi medycznemu za opiekę". "Mam wiarę w Boga, każda Wasza wiadomość, pełna miłości, daje mi mnóstwo energii. Oglądajcie Brazylię na mistrzostwach świata!" - napisał legendarny piłkarz.

 

ZOBACZ: Legenda futbolu nie reaguje na chemioterapię. Pele pod opieką paliatywną

 

Do wpisu dodano oficjalne oświadczenie szpitala im Alberta Einsteina w Sao Paulo z 3 grudnia, pod opieką którego Pele przebywa. Poinformowano w nim, że piłkarz trafił do szpitala na ponowną ocenę zasadności leczenia chemioterapią guza, że piłkarz jest w stabilnym stanie, który nie pogorszył się od piątku do soboty. Podkreślono również, że 82-latek dobrze zareagował na terapię zwalczającą infekcję dróg oddechowych. W oświadczeniu nie ma nic o wdrożeniu opieki paliatywnej. 

 

Jego menadżer i członkowie rodziny również nie potwierdzili tych informacji.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Pelé (@pele)

 

Taka opieka przysługuje chorym, których nie da się już wyleczyć. Jest to wszechstronna i całościowa opieka, która ma poprawić jakość życia chorych i złagodzić cierpienie psychiczne. Działania te skupiają się na zmniejszeniu lub całkowitej redukcji bólu i wsparciu chorego i jego bliskich zarówno psychicznie, jak i duchowo.

ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie