Kraków. Śmiertelnie potrącono kobietę. Sprawcy zostali zatrzymani

Polska
Kraków. Śmiertelnie potrącono kobietę. Sprawcy zostali zatrzymani
Pixabay/AndrzejRembowski
Zdj. ilustracyjne

W piątek rano w Krakowie kierowca samochodu wjechał na chodnik i potrącił przechodnia. Sprawca i pasażer porzucili auto i oddalili się z miejsca zdarzenia. - Potrącona kobieta zmarła mimo reanimacji - przekazał rzecznik KMP Piotr Szpiech.

Do wypadku doszło w piątek o godz. 5:50 na Kapelance w Krakowie.

 

- Kierowca samochodu marki Skoda jadący od ul. Monte Cassino w kierunku ul. Kobierzyńskiej stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik - poinformował Piotr Szpiech rzecznik prasowy KMP w Krakowie. - Tam doszło do potrącenia kobiety. W samochodzie w chwili zdarzenia były dwie osoby - dodał.

Jeden z zatrzymanych był nietrzeźwy

Jak przekazał rzecznik, auto następnie uderzyło w pobliski budynek. - Sprawca i pasażer porzucili samochód i oddalili się z miejsca zdarzenia - powiedział Szpiech. - Potrącona kobieta zmarła mimo reanimacji - przekazał.

 

O godzinie 7:30 policja zatrzymała dwie osoby w wieku 16 i 26 lat, które są podejrzane o spowodowaniu wypadku. 26-latek był nietrzeźwy.

 

ZOBACZ: Płońsk: Potrąciła 14-latkę na pasach i odjechała. Policja szuka świadków i pokazuje nagranie

 

Trwają ustalenia, który z mężczyzn kierował samochodem w chwili wypadku. Policja bada także, czy osoby te nie były pod wpływem innych środków odurzających.

mbl/ sgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie