Telewizja Polsat z nagrodą na Kongresie Polskiego Kapitału

Biznes
Telewizja Polsat z nagrodą na Kongresie Polskiego Kapitału
Polsat News

W czwartek w Warszawie odbył się VII Kongres Polskiego Kapitału. Zgodnie z jego tradycją wręczono nagrody dla przedsiębiorców oraz spółek. Jedną z nagród specjalnych otrzymała Telewizja Polsat.

VII Kongres Polskiego Kapitału i II Kongres Odpowiedzialnego Kapitału już za nami. Było to wiele godzin debat i rozmów ekspertów z różnych dziedzin a także przedsiębiorców z całego kraju, którzy wymieniali się swoimi poglądami, doświadczeniem i opiniami na sytuacji gospodarczej w naszym kraju.

 

Tradycją Kongresów, ich zwieńczeniem jest wręczenie nagród m.in. dla przedsiębiorcy roku, dla spółki giełdowej roku, czy dla firmy odpowiedzialnej roku. 

 

Poza tym przyznawane są również nagrody specjalne. W tym roku jedną z takich nagród otrzymała Telewizja Polsat, która w tym roku świętuje swoje 30-lecie.

"Najlepsze podsumowanie 30 lat"

Nagrodę odebrał osobiście prezes zarządu Telewizji Polsat, Stanisław Janowski, który podkreślał wartość tego wyróżnienia.

 

- Prezes Zygmunt Solorz dostał nagrodę za 30 lat prowadzenia biznesu w Polsce. Myślę, że jest to najlepsze podsumowanie tych 30 lat i dobry prezent przed naszym 30-leciem, które już we wtorek - powiedział. 

 

-  W biznesie oczywiście liczy się kapitalizacja, tempo wzrostu, wyniki finansowe, natomiast to uznanie jest szczególne, bo to znaczy, że ten biznes jest również zauważalny i potrzebny zwykłym ludziom, klientom, partnerom biznesowym. To jest zawsze miłe - dodał.

 

 

- Jest to nie tylko nagroda za to, co zrobiliście, za wizjonerstwo właściciela, ale tak na prawdę taki koronny dowód na dotrzymanie obietnicy, na stałą obecność w naszych domach - powiedziała Beata Mońka, Business Partner Ringer Axel Springer Polska, organizatorka Kongresu.  

 

- To było osiem lat temu. Na okładce był Zygmunt Solorz, a podpisaliśmy to: "Prąd, gaz, telefon, kredyt, rozrywka - ja wam to wszystko załatwię". (...) Ta nagroda wam się po prostu należała. Jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że będę mógł ją wręczyć - podkreślił z kolei Paweł Zielewski, redaktor naczelny Forbes Polska, który jest organizatorem Kongresu.

 

Telewizja Polsat była pierwszą komercyjną, ogólnokrajową telewizją w całej Europie środkowo-wschodniej. Dziś w jej skład wchodzi już prawie 40 kanałów telewizyjnych, które przez 24 godziny na dobę nadają zarówno informacje, rozrywkę i sport.

red. / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie