Kumulacja Lotto. 30 milionów złotych do wygrania. Kiedy losowanie?

Polska
Kumulacja Lotto. 30 milionów złotych do wygrania. Kiedy losowanie?
Lotto
Kumulacja będzie jeszcze wyższa, jeśli 1 grudnia znów nikt nie trafi "szóstki"

30 milionów złotych - tyle wynosi czwartkowa kumulacja w Lotto. Pula czekająca na zwycięzcę pęcznieje od 27 października. Od tego czasu nikt nie skreślił prawidłowej "szóstki". Jeśli w czwartkowym losowaniu szczęśliwiec będzie jeden, zapisze się na jednym z najwyższych miejsc w rankingu wygranych w Lotto.

Najwyższa dotychczas wygrana w Lotto wyniosła prawie 37 mln zł i padła 16 marca 2017 roku w małopolskim Skrzyszowie. Czwartkowa suma jest mniejsza "tylko" o około siedem milionów.

 

Jeśli 1 grudnia tylko jeden gracz prawidłowo wytypuje 6 z 49 liczb, na jego konto trafi 30 milionów złotych. Gdy posiadaczy szczęśliwych kuponów będzie więcej, kumulacja zostanie podzielona.

 

W przeszłości wielką fortunę zdobył też gracz z Ziębic w Dolnośląskiem. 22 sierpnia 2015 roku wzbogacił się o 35 milionów złotych. Los uśmiechnął się również do kogoś z Gdyni - tam niemal jedenaście lat temu padły prawie 34 miliony.

Jak grać w Lotto? 

Jeden zakład Lotto kosztuje trzy złote. Szczęśliwe liczby można skreślić samemu lub zagrać na "chybił trafił" - wtedy to maszyna zdecyduje, jakie liczby wezmą udział w losowaniu.

 

ZOBACZ: Lotto.pl rozsyła maile o możliwości przejęcia twojego konta

 

Do każdego kuponu Lotto można dokupić zakład Lotto Plus, dopłacając złotówkę. Wówczas liczby z "Plusa" biorą udział w dodatkowym losowaniu, w którym za wytypowanie dobrej "szóstki" zgarnąć można milion.

Wygraną trzeba dzielić się z państwem

Zgodnie z polskim prawem jeśli wygramy co najmniej 2280 złotych musimy zapłacić 10-procentowy podatek. W praktyce na konta zwycięzców spływają kwoty już pomniejszone o wysokość daniny.

 

Właścicielem marek Lotto i Lotto Plus, a także innych legalnych zakładów w Polsce jest Totalizator Sportowy.

laf/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie