Hiszpania. Kolejne bomby w przesyłkach. Jedna z paczek miała trafić do premiera Pedro Sancheza

Świat
Hiszpania. Kolejne bomby w przesyłkach. Jedna z paczek miała trafić do premiera Pedro Sancheza
Reuters
Służby wykryły kolejne bomby w przesyłkach. Na zdjęciu: siedziba firmy w Saragossie, gdzie dotarła wybuchowa paczka

Pięć paczek zawierających domowej roboty ładunki wybuchowe wykryły do tej pory hiszpańskie służby. Nie ma pewności, że to wszystkie wybuchowe przesyłki. Jak podają tamtejsze media, jeden z pakunków miał dotrzeć do siedziby premiera Pedro Sancheza.

Paczka z bombą eksplodowała w środę po południu na terenie ambasady Ukrainy w Madrycie. Lekko ranny został jeden z pracowników dyplomatycznej placówki.

 

Wiadomo, że ta przesyłka nie była jedyną tego rodzaju. Hiszpańskie służby potwierdziły, że wykryto pięć ładunków wybuchowych w paczkach - podała telewizja TVE.

Bomby wysłano też do firmy z branży militarnej i bazy lotniczej pod Madrytem

Bombę wykryto m.in. w siedzibie ministerstwa obrony w stolicy Hiszpanii. Poprzednie cztery - jak przyznał resort spraw wewnętrznych - wysłano na adres siedziby szefa rządu Pedro Sancheza.

 

Inne przesyłki miały dotrzeć do budynku firmy z branży militarnej w Saragossie oraz bazy lotniczej Torrejon de Ardoz pod Madrytem, mieszczącej Centrum Satelitarne Unii Europejskiej.

 

ZOBACZ: Chiny pokazały "matkę wszystkich bomb". Ma przerażającą moc

 

Hiszpańskie służby zwiększyły ochronę obiektów rządowych oraz placówek dyplomatycznych. Nie ma informacji, skąd paczki zostały wysłane. Na razie służby nie ujawniają, w jaki sposób je dostarczono.

laf/wka / Reuters / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie