Gmina Choroszcz rozdaje bezpłatne drewno. Pomoc trafi do najbardziej potrzebujących

Polska
Gmina Choroszcz rozdaje bezpłatne drewno. Pomoc trafi do najbardziej potrzebujących
Polsat News
Do mieszkańców gminy Choroszcz trafi bezpłatne drewno

Gmina Choroszcz (woj. podlaskie) wspiera najbardziej potrzebujących i przekazuje im drewno. - W tym roku biorąc pod uwagę te problemy, które są z opałem, mamy wytypowane osoby i będziemy to drzewo im dostarczać - przekazał Polsat News burmistrz Choroszczy Robert Wardziński.

Drewno przekazywane jest dla mieszkańców gminy Choroszcz już od kilku lat. Opał pochodzi z gminnych wycinek - Gdy budowana jest nowa droga i trzeba wyciąć część drzew, to drewno jest cięte, podsuszane i trafia tam, gdzie najbardziej jest potrzeba - przekazała reporterka Polsat News Katarzyna Szatyłowicz.

- To drzewo, które tutaj się znajduje pochodzi z wycinki z naszych inwestycji, głównie drogowych. Zawsze kiedy drzewo zostaje u nas na placu, staramy się przekazywać je najuboższym - przekazał burmistrz Choroszczy Robert Wardziński.

 

WIDEO. Bezpłatne drewno dla mieszkańców gminy ChoroszczJak przekazał burmistrz przekazywanie drewna dla mieszkańców trwa już od sześciu lat.

- Co roku co najmniej 100 metrów przestrzennych drzewa przekazujemy naszym najuboższym mieszkańcom. W tym roku biorąc pod uwagę te problemy, które są z opałem także mamy wytypowane osoby i będziemy to drzewo im dostarczać - przekazał. 

Potrzebujących wybierani przez MOPS

Potrzebujące osoby typowane są przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - wśród wybranych dominują osoby starsze, emeryci, renciści i osoby nieuleczalnie chore.

- Moje warunki są trudne, moja rodzina cała poumierała. Ja zostałam sama na niskich dochodach. MOPS mi bardzo pomaga - powiedziała jedna z mieszkanek gminy, która otrzymała drewno.

- Mąż jak żył to kupowało się drzewo i węgiel, w ubiegłym roku dostałam z MOPS-u, a teraz też trochę kupiłam i teraz (po otrzymaniu drewna od gminy - red.) to już mi starczy na dwie zimy - dodała.

W tym roku drewno otrzyma 18 osób z gminy Choroszcz.

anw/dk / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie