Zielona Góra. Pijany 38-latek zaatakował... pomnik. Walczył też ze słupkiem

Polska
Zielona Góra. Pijany 38-latek zaatakował... pomnik. Walczył też ze słupkiem
Lubuska Policja

Dzięki czujności operatora kamer miejskiego monitoringu udało się zatrzymać wandala, który roztrzaskał baner reklamowy o stojący w centrum Zielonej Góry pomnik Bachusa, a następnie zaatakował słupek, który blokował wjazd na deptak. Jak się okazało 38-latek był pijany.

Kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, który idąc deptakiem w centrum Zielonej Góry, roztrzaskał baner reklamowy o stojący w centrum pomnik Bachusa, a następnie kopniakami uszkodził słupek blokujący wjazd na deptak.

 

O sprawie powiadomiono policję. Gdy agresor zobaczył nadjeżdżający radiowóz próbował się ukryć, ale było już za późno. 38-latek został zatrzymany.

 

WIDEO: Wandal na deptaku w Zielonej Górze

 

 

Natychmiastowe przesłuchanie mężczyzny było niemożliwe, ponieważ był pijany - miał niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu zielonogórzanin usłyszał zarzut. Przyznał się do niego, ale odmówił składania wyjaśnień. 

 

- Za uszkodzenie mienia Kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawiania wolności. Straty spowodowane przez 38-latka wyceniono wstępnie na ponad 8 tys. złotych - poinformowała podinspektor Małgorzata Stanisławska z KMP w Zielonej Górze.

dk/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie